Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 7-7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 26594 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Mężczyzna w brązowym garniturze
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Mężczyzna w brązowym garniturze


Tytuł oryginalny The Man In The Brown Suit

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀Anna ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1924
Tagi kryminał, kryminalna, morderstwo, zbrodnia, śledztwo, mężczyzna
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Wszyscy namawiali mnie, abym opisała tę historię. Nalegali i ci najznamienitsi (na przykład lord Nasby), i ci mniej ważni, jak nasza dawna służąca Emily, którą spotkałam podczas mojego ostatniego pobytu w Anglii. ("Proszę pomyśleć, panienko, jaką przepiękną książkę mogłaby panienka napisać. Przecież ta historia jest zupełnie jak z filmu"). Muszę przyznać, że posiadam wszelkie kwalifikacje, aby sprostać temu zadaniu. Byłam zamieszana w całą sprawę od samego początku, przez cały czas znajdowałam się w centrum wydarzeń, wreszcie triumfalnie doprowadziłam ją do końca. A więc do dzieła. Anna Beddingfeld zaczyna opowieść o swoich przygodach".


Zuchwała kradzież drogocennych klejnotów, przypadkowa śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, niezwykła rola całkiem zwyczajnej stacji londyńskiego metra, wreszcie ponura zbrodnia dokonana w położonym na odludziu domu - wszystko to łączy się ze sobą w niezwykły sposób, a kluczem do rozwiązania skomplikowanej intrygi jest niewielka karteczka, która trafia w ręce Anny Beddingfeld. Od tej pory jej życie nie będzie już takie jak dotychczas...

[Wydawnictwo Hachette, 2003]
Tym razem zagadkę kryminalną rozwiązuje młoda dziewczyna. Jest przygodnym świadkiem śmierci w londyńskim metrze, a następnie podczas podróży statkiem do Afryki natrafia na trop diamentowej afery. Jest więziona, bierze udział w pościgu... Wszystkim tym wydarzeniom jak cień towarzyszy mężczyzna w brązowym garniturze.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-05-14
(...) nie można się całkowicie uwolnić od człowieka współczesnego. Życie zmusza nas do obcowania zarówno z rzeźnikiem, jak i z piekarzem, mleczarzem oraz sprzedawcą ze sklepu z warzywami.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz