Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1792 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Moja III RPAutor Lech Wałęsa

Od wydawcy

Były prezydent opisuje dzieje III RP i staje w jej obronie przeciw obecnej ekipie rządzącej kulisy władzy, sukcesy i niepowodzenia; miejsce Polski w świecie syntezy, anegdoty, spostrzeżenia; barwny, charakterystyczny styl Lech Wałęsa, dosadnym językiem i nazywając rzeczy po imieniu, staje w obronie naszego wspólnego dziecka, które przed laty z dumą, wzruszeniem i nadzieją nazwaliśmy III Rzeczpospolitą . Przypomina jej początki i rozwój, omawia sukcesy i niepowodzenia, wyjaśnia dlaczego podjęto takie a nie inne decyzje, począwszy od obrad Okrągłego Stołu.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♂bart (), dodano 2007-10-20
Nowa książka Lecha Wałęsy liczy blisko 200 stron. Były prezydent występuje jako autor, ale korzystał z pomocy dwóch współpracowników. To Bartosz Loba (warszawski specjalista od promocji) i Piotr Gulczyński - prezes zarządu Fundacji "Instytut Lecha Wałęsy". Wydawcą jest Świat Książki. Niemal całość dotyczy III RP. Tylko nieco ponad 20 stron mówi o "Tak zwanej IV RP" i sprawach bieżących: "Zamiast epilogu. Opozycja trochę w ciąży, władza sobie, naród sobie".

Wałęsa o dorobku III RP: "Ilekroć więc spoglądam na drogę, którą przebyła Polska przez ostatnie kilkanaście lat, widzę wysiłek i mądrość narodu, widzę sukces i szansę, a nie klęskę i zdradę, jak nam dzisiaj wmawiają".

O polskim braku umiaru: "Ludzie nie doceniają tego, co przychodzi im zbyt łatwo, za co nie zapłacili odpowiedniej ceny. Chyba tylko przejście do wolności przez czerwone morze krwi nauczyłoby Polaków szacunku dla własnego wielkiego zwycięstwa".

O religijności: "Zawsze byłem wierzący, ale miałem w życiu różne okresy. Gdzieś pomiędzy dwudziestym a dwudziestym piątym rokiem życia sporo grzeszyłem. Puściłem się w młodość, w zabawę. Kiedyś, bardzo zmęczony, chcąc gdzieś odpocząć, wszedłem do kościoła przy dworcu w Gdańsku (...). Od tamtego czasu nie opuściłem ani jednej mszy niedzielnej czy świątecznej".

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Dodaj recenzję

Cytaty

♂bart (), dodano 2007-10-20
"Oddałem wszystko narodowi jak stukilową sztabę złota. Naród nieprzygotowany, zaskoczony, upuścił ją sobie na palec u nogi, zawył z bólu i pretensje miał do mnie, że to dostał. Nie wiedział, co z tym robić, przerzucał od jednych do drugich, aż w końcu oddał małym, mściwym ludziom, populistom i demagogom, którzy przetapiają złoto na brzytwy"
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz