Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8-5:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 4868 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Morderstwo odbędzie się...
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Morderstwo odbędzie się...


Tytuł oryginalny A Murder is Announced

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1950
Tagi śledztwo, klasyka kryminału, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, panna Marple
Pokaż podobne

Od wydawcy

"- Posłuchaj tylko! »Morderstwo odbędzie się w piątek, 29 października, o godz. 6.30 wieczorem w Little Paddocks. Osobne zaproszenia nie będą rozsyłane«. Niebywałe! Słyszałeś, Edmundzie?
- Co takiego - młody człowiek oderwał wzrok od lektury.
- Piątek, dwudziestego dziewiątego października... To dziś!".

Tajemniczy anons w rubryce ogłoszeń drobnych elektryzuje mieszkańców Chipping Cleghorn. Wydrukowaną w lokalnej gazecie zapowiedź morderstwa uznają niemal zgodnie za makabryczny żart i gdy jedni go lekceważą, inni postanawiają uczestniczyć w tej - jak się mniema - przygotowanej przez jakiegoś miłośnika czarnego humoru zabawie. O wyznaczonej porze w należącej do Letycji Blacklock posiadłości Little Paddocks zbiera się spore grono ciekawskich i żądnych wrażeń gości. Zegar wybija pół do siódmej, gaśnie światło - i nagle nikomu nie jest już do śmiechu...

[Hachette Livre Polska, 2001]
"Wyjeżdżając za granicę, sprzedam mało używany granatowy kostium damski..." Nie ma miary ani ceny... "Małżeństwo odbędzie się..." Nie! Morderstwo! Co to znaczy? Posłuchaj tylko! "Morderstwo odbędzie się w piątek, 29 października, o godz. 6.30 wieczorem, w Little Paddocks. Osobne zaproszenia nie będą rozsyłane". Niebywałe! Słyszałeś, Edmundzie? - Co takiego? - młody człowiek oderwał wzrok od lektury. - Piątek, 29 października... To dziś!

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2005]
Akcja kryminału toczy się w XX - wiecznej Anglii. W jednej z angielskich gazet pojawia się nietypowe ogłoszenie z informacją opisującą dokładnie miejsce i godzinę morderstwa, które ma nastąpić i rzeczywiście ma miejsce. Prowadzone śledztwo ma wyjaśnić kto był autorem ogłoszenia a kto mordercą. Wartka akcja obfituje w niespodzianki i zagadki, wszystko jednak prowadzi do rozwiązania łamigłówki.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz