Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1+9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 4868 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Morderstwo to nic trudnego
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Morderstwo to nic trudnego


Tytuł oryginalny Murder is easy

Autor Agatha Christie
Dodane przez paulinad ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1939
Tagi śledztwo, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, detektyw
Pokaż podobne

Od wydawcy

„- No cóż – powiedział Luke, rumieniąc się. – Tyle morderstw! Chyba trudno popełnić bezkarnie tak wiele zbrodni, prawda?
Panna Pinkerton potrząsnęła głową.
- Ależ nie, mój drogi, tu się pan myli – oznajmiła z przekonaniem. – Bardzo łatwo jest zabić człowieka… pod warunkiem, że nikt pana o to nie podejrzewa. A ten morderca jest ostatnią osobą, którą ktokolwiek mógłby podejrzewać!”.

Napotkana w przedziale pociągu staruszka opowiada o serii morderstw popełnionych w jej miasteczku. Mówi, że wie, kto ma zginąć jako następny, że pragnie zapobiec nowym zbrodniom i dlatego wybiera się do Londynu, by złożyć wizytę w biurze Scotland Yardu. Luke Fitzwilliam traktuje wyznania współpasażerki jako fantazjowanie, typowe dla osób w jej wieku. Słucha uprzejmie, po czym żegna się i zapomina o spotkaniu. Po kilku dniach znajduje w prasie wzmiankę, że kobieta o tym samym nazwisku zginęła w Londynie pod kołami samochodu. Następne dni przynoszą kolejną wieść – o śmierci doktora Humbleby’ego, w którym starsza pani widziała następną ofiarę…

[Hachette Livre Polska, 2002]
Młody Luke Fitzwilliam spotyka w pociągu starszą panią, która zwierza mu się, że jedzie właśnie do Scotland Yardu, by złożyć doniesienie o morderstwach popełnionych w jej miasteczku. Po kilku dniach Luke znajduje w gazecie wzmiankę o śmierci starszej pani pod kołami samochodu, którego kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Luke postanawia zbadać tę sprawę i wikła się w splot zagadkowych i groźnych wydarzeń. Zaczyna się zastanawiać, czy aby panna Pinkerton nie miała racji, i czy rzeczywiście, jak mówiła, morderstwo to nic trudnego...

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-06
"- Tyle morderstw! Chyba trudno popełnić bezkarnie tak wiele zbrodni, prawda? Panna Pinkerton potrząsnęła głową.
- Ależ nie, mój drogi, ta pani się myli. Bardzo łatwo jest zabić człowieka... pod warunkiem, że nikt pana o to nie podejrzewa. A ten morderca jest ostatnią osobą, którą ktokolwiek mógłby podejrzewać."
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz