Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5-8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 2454 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Mroczna Wieża VII (Mroczna Wieża)Autor Stephen King
Dodane przez ♂ahcaw ()
Forma powieść
Gatunek nie wiem
Tagi mrok, wieża, Bram Stoker Award, strach, groza, demony, wampiry
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Mroczna Wieża" to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, uważany przez samego autora za ukoronowanie jego twórczości. Wielowątkowa, składająca się z siedmiu części saga fantasy jest przez wielu czytelników stawiana obok sławnej trylogii Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął" i "Władcą Pierścieni", opowiada o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejską mocą człowieka w czerni i poszukującym tajemniczej Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zaludnionym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry.

Pierwszy tom cyklu ukazał się w roku 1982 (w nowej, zmienionej wersji w roku 2003), zaś stanowiący podsumowanie sagi tom ostatni w roku 2004.

[Albatros, 2006]
Członkowie ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy w nowojorskim Dixie Pig swój ostatni bój z wampirami. Susan jest świadkiem narodzin potwornego Mordreda i widzi, jak przeistaczające się w pająka niemowlę pożera Mię - własną matkę. Roland i Eddie utknęli w innym świecie - Maine, 1977 - i bardzo pragną połączyć się z resztą ka-tet. Namawiają Johna Culluma, by udał się do Nowego Jorku i zaopiekował czerwoną różą rosnącą na opuszczonej parceli na Manhattanie. Po rozprawie z prześladowcami Roland i towarzysze podążają w kierunku zamku Karmazynowego Króla. Po drodze muszą pokonać załogę więzienia Algul Siento, która usiłuje zniszczyć ostatnie Promienie i doprowadzić do zawalenia Mrocznej Wieży, by stworzyć "nowy, lepszy świat". W końcu, po wielu stoczonych walkach i przygodach, rewolwerowiec dociera na szczyt Mrocznej Wieży i otwiera ostatnie, zamknięte drzwi. Tam odnajdzie wreszcie sens, kres i zarazem początek swojej drogi życiowej.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♂ahcaw (), dodano 2008-06-01
„Nie ma łatwiejszej do rządzenia społeczności niż ta, która odrzuca koncepcję społeczeństwa.”
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Człowiek, który nie potrafi się podzielić używką, powinien z niej zrezygnować.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
W chaosie mroku żyją upiory.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz