Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 7-2:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
pracus ()
oraz 3992 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam


Tytuł oryginalny Na margem do rio Piedra eu sentei e chorei

Autor Paulo Coelho
Dodane przez ♀Lusinka1992 ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 1994
Tagi miłość, samotność, refleksje, filozofia, harmonia, Bóg, poszukiwania, sens, życie, płacz, rzeka, łza, człowiek
Pokaż podobne

Od wydawcy

Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową.

Paulo Coelho w swojej nowej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Odnaleźć prawdziwe oblicze Boga... Ale czy miłość jest w stanie uchronić przed samotnością? Nie zapominajmy, że "Bóg ukrył piekło w samym sercu raju".

[Drzewo Babel, 1997]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-08-29
Przeczytałam następną książkę Paula Coelho, "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam". Książka ta bardzo mnie zainteresowała, gdyż zawiera piękny, a zarazem współczesny opis miłości dwojga ludzi. Miłość ta rozkwita, gdy są jeszcze nastolatkami, lecz każde idzie własną drogą. Po 10-ciu latach spotykają się i spędzają ze sobą tydzień, podczas którego ich miłość odradza się. Mimo wielu przeszkód i ciężkich prób miłość zwycięża.

Książkę tę gorąco polecam wszystkim tym, którzy lubią czytać o prawdziwej miłości, jakże rzadko spotykanej w dzisiejszych czasach. Coelho zamieszcza w utworze wiele prawd życiowych, które powinniśmy stosować w życiu codziennym. Bardzo często pojawia się w tej książce Bóg, który jakby czuwa nad losem ludzi, odkrywających dopiero swoje prawdziwe powołania. Gorąco polecam.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-29
Bogowie grają w kości i nie pytają wcale, czy chcesz przyłączyć się do gry. Jest im obojętne, że właśnie porzuciłeś kogoś, dom, pracę, karierę czy marzenia. Bogowie kpią sobie z twojego poukładanego życia, w którym każde pragnienie można osiągnąć wytężoną pracą i wytrwałością. Bogowie nie przejmują się zbytnio ani naszymi planami na przyszłość, ani oczekiwaniami. Gdzieś we wszechświecie rzucają kości, i przypadkiem wypada twoja kolej. I odtąd zwyciężyć lub przegrać – to tylko kwestia szczęścia.
♀saiguio (), dodano 2008-08-29
Bóg zstępuje na ziemię, aby uświadomić nam naszą własną siłę. Jesteśmy częścią jego marzeń, a On pragnie je szczęśliwie spełnić. Jeśli zatem utwierdzimy się w przekonaniu, że Bóg stworzył nas po to, byśmy byli szczęśliwi – to będziemy musieli uznać, że każda klęska, każdy smutek wypływają z naszej winy. I to jest właśnie powód, dla którego zawsze zabijamy Boga. Czy to na krzyżu, czy w płomieniach, na wygnaniu lub po prostu w naszym własnym sercu.
♀silverraven (), dodano 2009-01-24
Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasami lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc, po co się walczyło.
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Miłość trwa wiecznie, tylko ludzie się zmieniają."
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Bóg ukrył piekło w samym sercu raju."
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Prawda jest zawsze tam, gdzie istnieje wiara."
pokaż wszystkie (7)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz