Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1+6:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1970 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Niemy świadek
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Niemy świadek


Tytuł oryginalny Dumb Witness

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1937
Tagi śledztwo, pies, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, świadek morderstwa
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Niczym cień wyśliznęła się z pokoju i przemknęła korytarzem, gdzie przez całą noc świeciła się mała lampka elektryczna. Doszła do szczytu schodów, wyciągnęła ramię w stronę poręczy i nagle z niewyjaśnionych powodów potknęła się, mimo wysiłków nie zdołała odzyskać równowagi i spadła na sam dół głową naprzód. Odgłos upadku i krzyk wyrwały cały dom ze snu. Otworzyły się drzwi, rozbłysło światło...".


Nieszczęśliwy wypadek, jakiemu Emilia Arundell uległa we własnym domu, szybko wytłumaczono, jako przyczynę podając piłeczkę pozostawioną na schodach przez jej ukochanego teriera. Im dłużej jednak myśli ona na temat tego zdarzenia, tym bardziej jest przekonana, że nie było ono przypadkowe i że to któryś z krewnych sprowokował upadek ze schodów, żeby... Właśnie, dlaczego? Żeby ją zabić?

Zaniepokojona domysłami, 17 kwietnia wysyła w tej sprawie list do detektywa Poirota. Niestety, Poirot otrzymuje list dopiero 28 czerwca, kiedy to pani Arundell już nie żyje...

[Hachette Livre Polska, 2002]
W sennym, prowincjonalnym miasteczku umiera w pozornie naturalny sposób dziedziczka nadzwyczajnej fortuny. Pogrobowy list od zmarłej zawierający pewne niejasne podejrzenia sprowadza na miejsce Herkulesa Poirota. Okazuje się, że pannę Emilie Arundell otaczało całkiem spore grono ludzi dybiących na jej życie.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-12
Długo rozmawiałeś z Ellen o chorobie jej pani? Czy symptomy przypominały zatrucie arszenikiem? Poirot Potarł nos. -Trudno powiedzieć. Miała bóle brzucha i nudności... - Oczywiście! Zgadza się! -Hm, nie jestem pewien.
♀edyta (), dodano 2011-05-08
Człowiek jest czasem skłonny przypisywać zbyt wielkie znaczenie faktom dającym się wyjaśnić w sposób naturalny.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz