Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9-8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 1561 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Obyczaje polskie: Wiek XX w krótkich hasłach
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Obyczaje polskie: Wiek XX w krótkich hasłachAutor < praca zbiorowa / wielu autorów >

Od wydawcy

Czy otwierając lodówkę, zastanawiacie się, o jakich przemianach obyczajowych świadczy jej zawartość? Albo czy kiedykolwiek myśleliście o roli pralki frani w przebudowie mikrostruktury społecznej? A gdy sięgacie po tabletkę przeciwbólową - zdajecie sobie sprawę z przełomu egzystencjalnego, do którego doprowadziło jej wynalezienie w XX wieku?

Autorki prezentują zaskakującą kolekcję zjawisk i urządzeń, które w ciągu ostatniego stulecia wpłynęły na zachowania codzienne Polaków.


"Udana próba analizy antropologicznej zjawisk społecznych, kluczowych w przemianach kultury ostatnich stu lat. Materia, z jaką zmagały się autorki, jest szalenie trudna, gdy próbuje się ją uporządkować. Dość powiedzieć, że zamiar - by z jednej strony zrekonstruować zjawiska odległe w czasie, a z drugiej zrozumieć te, które pojawiają się aktualnie - powiódł się w pełni".
dr Mirosław Pęczak

"Autorki przytaczają barwne, często już zapomniane zachowania i towarzyszące im akcesoria, ale i najnowsze, których znaczenia dla kształtu naszej codzienności jeszcze nie da się przesądzić; piszą żywą historię obyczaju, po którą może sięgnąć każdy".
prof. Stefan Bednarek

[Wydawnictwo W.A.B., 2008]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀silverraven (), dodano 2009-02-27
Fotografowanie turystyczne (...) stanowi też formę przemocy wobec bliźnich. W domowym zaciszu znajomi i krewni pokazują - znajomym i krewnym, którzy mają pecha odwiedzić ich po wakacjach (lub po weselu, ale też na przykład po spacerze w parku z dzieckiem) - setki zdjęć z komentarzem: "to my", "to ja". W tle cały świat u stóp.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz