Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2040 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Pamiętnik
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Pamiętnik


Tytuł oryginalny The Notebook

Autor Nicholas Sparks
Dodane przez ♀Carrie86 ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Tagi miłość, choroba
Pokaż podobne

Od wydawcy

W starym, wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, jaka rozkwitła zaraz po wojnie gdzieś w Północnej Karolinie. Stary człowiek, ocierając łzawiące oczy, odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej, cierpiącej na chorobę Alzheimera kobiecie. Dzięki sile uczucia przeżywają raz jeszcze cudowne chwile swej wielkiej miłości.

Jedna z najbardziej wzruszających powieści o miłości ostatnich lat.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀alijul (), dodano 2008-06-27
Dzięki tej książce można dowiedzieć się co to znaczy prawdziwa miłość. Uczucie to sprawia że pomimo biegu czasu zawsze ktoś na ciebie czeka. główni bohaterowie zakochująsię w sobie od pierwszego wejrzenia. nawiązują namiętny romans.gdy po kilku latach znów się spotykają wiedzą już że nie potrafią bez siebie żyć.
♀saiguio (), dodano 2008-08-27
Jedna z najpiękniejszych powieści o miłości ostatnich lat... przeczytałam na okładce i nie zawiodłam się. To nie reklama, to prawda. Mała książeczka, a ile w niej miłości i ciepła. Normalni ludzie, znane uczucie, a ile w nim romantyzmu i poezji...

Główny bohater ma 80 lat. Jest w domu "spokojnej starości" i przedstawia nam historię, która obejmuje znaczną część jego życia... czyta ją chorej na Alzheimera i czeka na cud... Ona nie kojarzy wspomnień... pięknych wspomnień człowieka, który kochał ją całe życie... A może jednak?

Skoro chcesz wiedzieć, wyznać ci muszę,
Że nierozłączne są nasze dusze.
Świt. Wstajesz światłem opromieniona,
Czuję me serce w twoich ramionach.

Kilka takich strof przewija się w "Pamiętniku" podkreślając piękno opisywanych uczuć.

Według dokumentów byli razem 49 lat, a tak naprawdę 63. On zdał maturę, ona przyjeżdża na lato do jego miejscowości. Rodzi się miłość. Jej rodzice nie tolerują "mezaliansu"... Gdy w pewnym momencie kocha dwóch i ma problem, która miłość jest prawdziwa, ...nie możemy jej pomóc. Możemy tylko śledzić ich losy.

Szkoda, że ta książeczka taka "chuda"... przeczytałam ją w jeden wieczór.

Polecam!

Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-27
Rozstanie boli tak bardzo dlatego, że nasze dusze stanowią jedno. Może zawsze tak było i może na zawsze tak pozostanie. Może przed tym wcieleniem żyliśmy po tysiąc razy i w każdym życiu siebie odnajdowaliśmy. I może za każdym razem z tego samego powodu nas rozdzielano. Co oznaczałoby, że dzisiejsze pożegnanie równa się pożegnaniu sprzed dziesięciu tysięcy lat i stanowi preludium przyszłego pożegnania.
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Poezja wnosi ogromne piękno do życia, ale także i wielki smutek
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Nie możesz poświęcić swego życia dla innych. Musisz robić to, co jest dobre dla ciebie, nawet jeśli w ten sposób zranisz część bliskich ci osób.
♀edyta (), dodano 2011-03-07
cisza bowiem jest czysta. Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Życia nie wolno mierzyć jego ostatnimi latami
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Poeci często opisują miłość jako uczucie, nad którym nie możemy zapanować - ciągnął - które bierze górę nad logiką i zdrowym rozsądkiem. Właśnie coś takiego mi się przytrafiło. Nie zamierzałem się w tobie zakochiwać, a ty z pewnością nie planowałaś, że zakochasz się we mnie.
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Patrząc na Ciebie, widzę Twe piękno i czar i wiem, że w każdym Twoim wcieleniu stają się one coraz wyraźniejsze. I wiem, że każde moje poprzednie wcielenie poszukiwało Ciebie. Nie kogoś takiego jak Ty, lecz Ciebie, nasze dusze bowiem zawsze muszą się połączyć. A potem, z powodów, które żadne z nas nie pojmuje, zmusza się nas do rozstania.
pokaż wszystkie (7)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz