Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0*0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 2036 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Parker Pyne na tropie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Parker Pyne na tropie


Tytuł oryginalny Parker Pyne investigates

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma zbiór opowiadań
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1934
Tagi śledztwo, opowiadania, opowiadanie, Parker Pyne, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, zbiór opowiadań
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Widzi pan, przez trzydzieści pięć lat mojego życia zajmowałem się opracowywaniem danych statystycznych dla pewnego biura rządowego. Teraz przeszedłem na emeryturę, postanowiłem więc wykorzystać zdobyte doświadczenia w zupełnie nowatorski sposób… występuję w roli lekarza, który najpierw stawia diagnozę, a następnie zaleca odpowiednią terapię… zaręczam, że jeśli podejmę się zadania, ozdrowienie jest gwarantowane".


Bardziej niż nagie fakty Parkera Pyne’a interesują ludzkie uczucia, ludzkie namiętności i ukryte motywy nie zawsze szlachetnych czynów. W tym sensie nie jest on typowym detektywem, sam za takiego się nie uważa, a sprawy, które prowadzi, nie zawsze kwalifikują się do miana spraw kryminalnych.

Dwanaście opowiedzianych tu historii potwierdza wszakże prawdę znaną wszystkim bohaterom Agathy Christie: że aby zdemaskować przestępcę i rozszyfrować jego plan, trzeba wejść w jego duszę i dogłębnie ją poznać…

[Hachette Livre Polska, 2003]
Pewnego dnia poranne londyńskie gazety wydrukowały w rubryce osobiste intrygujące ogłoszenie: Czy jesteś szczęśliwy? Jeżeli nie, zasięgnij rady pana Parkera Pyne`a, 17 Richmond Street. Jego autor, sam pan Parker Pyne, całe życie zajmował się statystyką, przeszedłszy zaś na emeryturę, postanowił w nowatorski sposób wykorzystać zdobyte doświadczenia. Doszedł mianowicie do wniosku, że ludzkie nieszczęścia można zakwalifikować do pięciu kategorii, a postawiwszy właściwą diagnozę, łatwo dobrać odpowiednią terapię... I tak w gabinecie Parkera Pyne`a znalazła się zdradzana żona, znudzony życiem major, kobieta zaplątana we własne kłamstwa, nieszczęśliwy mąż oraz osobnik poszukujący w życiu silnych wrażeń. Czy pan Parker Pyne zdoła im wszystkim pomóc? Czy potrafi rozwiązać zagadkę wrót Bagdadu albo śmierci na Nilu?

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz