Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5-8:

Ostatnio odwiedzający
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2103 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Pierścień i różaAutor William Makepeace Thackeray

Od wydawcy

William Makepeace Thackeray, jeden z największych realistów krytycznych w literaturze angielskiej dziewiętnastego wieku, żył krótko (1811-1863). W piętnastoletnim okresie jego działalności twórczej powstały wielkie, od lat cieszące się popularnością na całym świecie powieści, jak "Targowisko próżności", "Dzieje Pendennisa", "Historia Henryka Esmonda" czy "Rodzina Newcome ów".
Wśród nich miejsce specjalne zajmuje baśń dla dorosłych i dzieci, opatrzona własnymi rysunkami Thackeraya, baśń o cudownym działaniu zaczarowanego pierścienia i róży, które swych posiadaczy czynią w oczach innych pięknymi i godnymi miłości. W miarę jak pierścień i róża zmieniają właścicieli, akcja się komplikuje, komizm przeplata się grozą, a czytelnik poznaje niezapomnianą galerię postaci, ze wszystkimi ich zaletami i przywarami.

Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1949
Pierścień i róża - to dwa magiczne przedmioty, których posiadanie zapewnia ich właścicielom powszechny podziw, uznanie i miłość. Dary te otrzymują od Czarnej Wróżki jej kolejni chrześniacy - królewskie dzieci. Ale czy ci, którzy noszą na palcu czarodziejski pierścień, a we włosach czarodziejską różę, są naprawdę szczęśliwi?

[Wydawnictwo Zielona Sowa, 2000]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-12-13
Czyż myśli, ze bez jej przestróg nie potrafię dotrzymać danego słowa? Czy sądzi, że nie potrafię stać na straży swego honoru?
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz