Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5*9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 4868 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Po pogrzebie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Po pogrzebie


Tytuł oryginalny After the Funeral

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1953
Tagi śmierć, śledztwo, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, kryminalna, kryminał, pogrzeb
Pokaż podobne

Od wydawcy

„- Cały czas był poważnie chory – powiedział pan Entwhistle – ale nie chciał, aby o tym mówić. Sądzę, że nikt nie spodziewał się, iż tak szybko umrze. Z tego co wiem, nawet lekarz był zaskoczony.
- Zmarł nagle w domu, tak było napisane w gazecie – wtrąciła Cora, kiwając głową – Wtedy wydało mi się to zastanawiające. Ładnie to zatuszowano, prawda? (…)
- Doprawdy, Coro – powiedział prawnik – chyba nie wiem, co masz na myśli.
Cora Lansquenet zdziwiona spojrzała na otaczającą ją rodzinę.
- To, że on został zamordowany, czyż nie? – odparła”.

Po uroczystym pogrzebie Richarda Abernethie’ego członkowie rodziny zbierają się w rezydencji zmarłego, by uczestniczyć w stypie oraz oficjalnym odczytaniu testamentu. Atmosfera jest, jak przystało na okoliczność, poważna, choć daleka od rozpaczy – bliscy Richarda od dawna nie utrzymywali z nim kontaktów, on sam umarł nagle, w samotności. Nastrój psuje pewna nieoczekiwana wypowiedź, której autorka sugeruje, jakoby zmarły nie zakończył życia śmiercią naturalną. Niedługo potem zostaje znaleziona martwa…

[Hachette Livre Polska, 2002]
Na pogrzeb bogatego właściciela Enderby Hall przyjechała cała rodzina. Niektórzy jej członkowie nie widzieli się całe lata, ale wszyscy z niecierpliwością oczekują otwarcia testamentu. Już po jego odczytaniu jedna z kuzynek wysuwa przypuszczenie, że ich krewny został zamordowany, w co nikomu nie chce się wierzyć. Kiedy jednak zdarzył się kolejny wypadek, prawnik zmarłego postanowił zasięgnąć rady Herkulesa Poirot.

[Prószyński i S-ka, 2005]
Richard Abernethie, właściciel ogromnej fortuny, rozstał się nagle z życiem. Komu przypadnie krociowy spadek? Czy była to śmierć naturalna? Pojawiają się wątpliwości, a nawet pewne sugestie. Przybywa ich po otwarciu testamentu. W rodzinnej posiadłości, miejscu spotkania krewnych zmarłego, atmosfera jest napięta - ścierają się racje i interesy walczących o swoje. Sytuacja się zaostrza, gdy zostaje popełnione morderstwo. Jakby zawisło jakieś fatum! Teraz każdego dręczy ponura myśl, kto i dlaczego zabił Corę Lansquenet... z domu Abernethie. Wyjaśnienia tak intrygującej sprawy, jak zwykle, nie odmówi sobie znany detektyw - człowiek o niepospolitym umyśle, koneser kryminalnych zagadek i znakomity specjalista w swoim fachu - Herkules Poirot.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-05-18
To, co kobieta potrafiła zobaczyć w mężczyźnie było poza możliwością zrozumienia przeciętnie inteligentnego mężczyzny. Kobieta ogólnie bardzo inteligentna potrafiła okazać się kompletnie głupia, jeśli chodziło o jej mężczyznę.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz