Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 3676 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Poza Ciszą
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Poza CisząAutor Jonathan Carroll
Dodane przez ♂rafar ()
Forma powieść
Gatunek obyczajowa
Rok pierwszego wydania 1980
Tagi miłość, sentencje, cytaty
Pokaż podobne

Od wydawcy

Max Fischer, odnoszący sukcesy autor komiksów z Los Angeles, przeżył bolesny zawód miłosny. Kiedy więc spotyka Lily Aaron i jej dziewięcioletniego synka Lincolna, jest ostrożny, choć zaintrygowany. Im dłużej ich zna, tym bardziej jest w nich zakochany. A co ważniejsze, tych dwoje wydaje się kochać go równie mocno. Ale kiedy Max angażuje się w ten układ, zaczyna odkrywać niewiarygodne sekrety swojej nowej rodziny...
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♂rafar (), dodano 2008-04-24
Jedna z najlepszych książek jakie czytałem. Mieszanka świetnych porównań, genialnych cytatów (o czym można się przekonać poniżej) i niesamowicie wciągającej fabuły. Bezapelacyjnie najlepsza powieść Carrolla!
Dodaj recenzję

Cytaty

♂rafar (), dodano 2007-08-03
Ludzie z góry zakładają, że sławne, najpiękniejsze miejsca są zrujnowane w wyniku współczesnej turystyki, zanieczyszczenia środowiska, chciwości, prac ziemnych… ale ja się z tym nie zgadzam. Jeśli od razu wiesz, czego się spodziewać, ciągle jeszcze mogą one być wspaniałe i zachwycające. Nasze cyniczne umysły ignorują fakt, że te miejsca są sławne, ponieważ są piękne. Z pewnością niektóre z czasem podupadły, ale wiele innych wykazuje odporność i solidność – nie chcą łatwo poddawać się tanim zabiegom kosmetycznym naszego wieku.
♂rafar (), dodano 2007-08-03
(O małżeństwie)
Wiesz o co mi chodzi? Jeśli masz szczęście, to kończysz, czując się jak bez głowy. Jeśli masz pecha, przez czterdzieści lat chodzisz do łóżka
z potworem z piekła rodem. Nie wiem, czy można tu wygrać. Może powinno się pozostać samotnym i samemu rozgrywać swój los.
♂rafar (), dodano 2007-08-03
(O stosunku z nowym partnerem)
Ten pierwszy raz często jest taki sobie, nawet jeśli związek później okazuje się istnym cudem. Wrażenie nowości i nerwy, wątpliwości, czy będzie dobrze, czynią z tego bardziej eksperyment niż doświadczenie.
♂rafar (), dodano 2007-08-03
Widzę, że nie masz zupełnie pojęcia o ogrodnictwie! Mogę ci tylko powiedzieć, że kiedy miesiączkująca kobieta znajdzie się w pobliżu ogórków, oznacza to dla nich pewną śmierć. I tyle.
♂rafar (), dodano 2007-08-03
Większość ludzi uważa, że należy im się więcej, niż dostają. Kłopot w tym, iż jeśli kiedykolwiek otrzymujemy właśnie „to”, robimy się strasznie podejrzliwi.
♂rafar (), dodano 2008-05-11
(Dziecko ukarano. Wściekle woła do swoich rodziców:)
„Gdy dorosnę, będę inaczej traktował moje dzieci!” I naprawdę wierzy w to całym sercem. Rodzice uśmiechają się, pamiętając, że dawno temu mówili tak samo, ale czy byliby równie rozbawieni, gdyby udowodniono im, że dziecko jest dosłownie nimi? Jego dusza, jego „płomień świecący” to ich własny płomień, tylko trzydzieści lat młodszy. Jak wygląda twoja dorosła jaźń, oglądana oczami twojej dziewięcioletniej repliki? Wiedza o tym, kim w rzeczywistości jest to płonące dziecko, ogołaca cię ze wszystkiego.
♀Thelostkate (), dodano 2008-09-18
Nasza młodość jest czymś w rodzaju osobistego Olimpu, gdzie żyją jedyni bogowie, jakich stworzyliśmy. Tam wiara i wyobraźnia są najpotężniejsze, tam byliśmy niewinni, zanim staliśmy się naiwni, a wreszcie cyniczni.
♂rafar (), dodano 2008-10-14
...żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć. Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła, albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw...
pokaż wszystkie (8)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz