Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8*7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀wai ()
♀silverraven ()
oraz 2430 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Proroctwo sióstr


Tytuł oryginalny Prophecy of the Sisters

Autor Michelle Zink
Dodane przez ♂Isgenaroth ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Tagi cykl Proroctwo sióstr, trylogia
Pokaż podobne

Od wydawcy

Bliźniaczki Lia i Alice Milthrope właśnie zostały sierotami. W dodatku stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Kiedy każda z nich odkrywa swoją rolę,jaką spełnia w proroctwie, obracającym kolejne pokolenia sióstr przeciwko sobie,dziewczyny zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę. Tajemnicę, na którą składa się znamię na nadgarstku, śmierć rodziców, księga, mężczyzna oraz życie pełne sekretów… Lia i Alice nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie to, że nie mogą ufać sobie wzajemnie.” To nie przypadek, że ojca znaleziono martwego na podłodze w Ciemnym Pokoju, że wkrótce potem odkryłam znamię, obserwowałam niesamowite obrzędy odprawiane przez moją siostrę i dostałam tę dziwną, ukrywaną książkę. Nie mam pewności,co to wszystko znaczy i czy te wydarzenia łączą się ze sobą, ale sądzę, że tak. I mam zamiar dowiedzieć się, w jaki sposób.” Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć powieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie GOTHIC, od której w żadnym razie nie sposób się oderwać.

Wydawnictwo Telbit, 2009
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Tala86 (), dodano 2012-05-02
Prastare proroctwo zaczyna się wypełniać

Michelle Zink odkąd pamięta interesowała się baśniami i mitami wszelkiego rodzaju. Jednak nigdy nie była zadowolona ich zakończeniami i zawsze rozważała, co by było gdyby finał tych historii był zupełnie inny. Z takich właśnie rozważań narodziła się powieść „Proroctwo sióstr”, która nie dość, że była debiutem autorki, to również jest pierwszym tomem trylogii o tym samym tytule. Obecnie autorka pracuje nad kolejną książką – „A Temptation of Angels”.

Lia i Alice Milthrope są bliźniaczkami i właśnie straciły ojca. Ich matka popełniła samobójstwo kilka lat wcześniej, dlatego obie siostry i ich młodszy braciszek są od teraz pod opieką swojej ciotki (siostry bliźniaczki ich matki). Lia nie zdawała sobie sprawy, że wraz ze śmiercią jej ojca, ich dzieciństwo definitywnie dobiegnie końca. Na obie siostry zostają, bowiem uwikłane w prastare proroctwo, które je poróżni tak bardzo, że staną się wrogami. Jak dalej potoczą się losy Lii i Alice? O tym trzeba przeczytać osobiście.

Uwielbiam książki, w którym fabuła opiera się na różnorodnych mitach i legendach, a w „Proroctwie sióstr” jest tego pod dostatkiem, więc zaczynając czytać tę książkę, naprawdę sporo po niej oczekiwałam. Niestety muszę powiedzieć, że już na początku mój zapał została znacznie ostudzony. Czy pozostał taki do końca powieści? Zaraz się przekonacie.

Głównym powodem była narracja prowadzona z punkty widzenia Lii, która z początku jest bardzo monotonna i wypełniona mało znaczącymi sytuacjami i szczegółami. Na szczęście im dalej zagłębiamy się w całą historię stworzoną przez Panią Zink, tym robi się, co raz ciekawiej i to do tego stopnia, iż po prostu nie można się od niej oderwać. Akcja zaczyna nabierać tempa z każdym następnym rozdziałem. Natomiast fabuła pełna jest tajemnic i niedopowiedzeń, co prowadzi do tego, że czytelnik jest, co raz bardziej zaintrygowany. Tym bardziej, że autorka rozpoczyna w „Proroctwie…” wiele różnorodnych wątków, ale żaden z nich nie znajduje swojego finału w tej książce. Mimo tego spokojnie można powiedzieć, że fabuła została doskonale przemyślana i dopracowana nawet w najmniejszych szczegółach.

Jeżeli chodzi o język powieści, to jest on prosty i bardzo plastyczny, dzięki czemu dynamika niektórych sytuacji jest doskonale widoczna i „namacalna”. Dodatkowym plusem jest również fakt, że w sposobie, jakim pisze Michelle Zink, nie spotkamy się z typową manierą stylizacyjną, która była tak bardzo popularna w czasach wiktoriańskich XIX wieku, a nawet, gdy autorka już jej użyła, to zrobiła to w sposób nierzucający się w oczy i nieprzeszkadzający czytelnikowi w zrozumieniu całości danej wypowiedzi.

Podsumowując. „Proroctwo sióstr” czyta się bardzo szybko i przyjemnie, pomimo początkowej monotonii. Jest to historia, którą można równocześnie nazwać bardzo prostą i przystępna dla każdego, ale także i mroczną, która w trakcie czytania może wywoływać ciarki na plecach. Polecam, więc nie tylko młodzieży, ale także i starszym czytelnikom, ponieważ każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Czasami rozbłyskiwała moja miłość dla ciebie, twojej siostry i brata, dla twojego ojca, ale były to tylko krótkie momenty – jak motyle, przysiadające gdzieś i za chwilę odfruwające...
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Czasem drzewa przesłaniają nam las...
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Czasem trzeba poprosić o pomoc, nawet jeśli się nie ma na to ochoty...
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Mimo że całe zajście trwa krótką chwilę, wiedza, którą wynoszę, przepełnia mnie strachem. Bo choć dotychczas nie sposób było zaprzeczyć, że Alice bywa niedbała, egoistyczna, nawet pogardliwa, nigdy nie przyszło mi do głowy, że może być po prostu okrutna.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Wspomnienia to luksus, na który nie mogę sobie pozwolić...
pokaż wszystkie (5)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz