Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0*9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2110 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Puc, Bursztyn i gościeAutor Jan Antoni Grabowski
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma opowiadanie
Gatunek dla dzieci
Rok pierwszego wydania 1933
Tagi literatura dla dzieci, lektura, psy, pies, bursztyn, Puc, opowiadanie, dla dzieci, literatura dla dzieci i młodzieży, lektury
Pokaż podobne

Od wydawcy

Jan Antoni Grabowski urodził się 16 marca 1882 r. w Rawie Mazowieckiej, zmarł 19 lipca 1950 r. w Warszawie. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej pracował jako nauczyciel matematyki. Był pisarzem i pedagogiem. Od 1916 roku zaczął wydawać książki dla dzieci. Największą popularność zyskały jego pełne ciepła i humoru opowiadania o zwierzętach żyjących wśród życzliwych im ludzi, m.in. "Finek" (1923), "Europa" (1929), "Reksio i Pucek" (1929), "Puc, Bursztyn i goście" (1933), "Skrzydlate bractwo" (1936), "Kochany zwierzyniec" (1939), "Puch, kot nad koty" (1952).

Książka, którą właśnie dostajecie do rąk, opowiada o figlach i psotach dwóch wiejskich psów, Puca i Bursztyna, do których przyjeżdżają goście z Warszawy, rasowe, wypieszczone pieski Tiuzdej i Mikado. Mikado zaprzyjaźnia się z domownikami i pod ich wpływem przestaje być zabawką swej pani, staje się odważnym, samodzielnym psem, towarzyszem zabaw Puca i Bursztyna. Kiedy pani wraca do miasta, Mikado pozostaje na wsi, wybierając życie mniej wygodne, ale pełne przygód i swobody.

[Nasza Księgarnia, 1989]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz