Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3-1:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 2270 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Rainmaker
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Rainmaker


Tytuł oryginalny The Rainmaker

Autor John Grisham
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1995
Tagi powieść, proces, prawnik
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Grisham jest najlepiej sprzedającym się na świecie autorem powieści dla dorosłych"
"The New York Times"

Grishama znają i czytają wszyscy: miłośnicy literatury popularnej i wytrawni znawcy literatury. Ulubiony pisarz świata, mistrz thrillerów prawniczych (z których większość została zekranizowana) w ciągu 15 lat wydał 16 największych corocznych bestsellerów. "Czas zabijania", "Firma", "Rainmaker", "Raport pelikana", "Klient", "Komora", "Ława przysięgłych" (najnowszy film w marcu 2004 na ekranach polskich kin), "Wspólnik", "Obrońca ulicy", "Testament", "Bractwo", "Malowany dom", "Ominąć święta" zostały sprzedane w ponad 130 000 000 egzemplarzy. "Malowany dom", wielka powieść tradycji faulknerowskiej, i "Ominąć święta", bardzo śmieszna i bardzo smutna komedia obyczajowa, dowiodły, że to pisarz wybitny o zaskakująco szerokich możliwościach literackich. Ostatnio Grisham powrócił na "swój własny teren" psychologicznymi thrillerami prawniczymi "Wezwanie" i "Król afer", w których łączy napięcie dramatu sądowego z moralną refleksją i mocnym oskarżeniem przedstawicieli swojego zawodu.

Najnowszy bestseller, "Czuwanie", to kontynuacja wielkiej nostalgicznej prozy amerykańskiego Południa, zapoczątkowana "Malowanym domem". To poruszająca, gorzka powieść psychologiczna i jeszcze jeden pokaz talentu literackiego pisarza, który z równym mistrzostwem potrafi stworzyć sensacyjną intrygę, hipnotyzującą atmosferę i postawić ważne pytania - o rozliczenie z własną przeszłością i pogodzenie się z nią.


"Rainmaker":

Rodzice chłopaka zmarłego na białaczkę żądają ogromnego odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, które odmówiło sfinansowania operacji dziecka. Początkujący adwokat rozpoczyna samotny pojedynek z armią skorumpowanych prawników.


"Grisham jeszcze raz obnaża zakulisowe rozgrywki prawników - bezwzględne, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze".
"The Wall Street Journal"

[Amber, 2003]
Rudy Baylor, świeżo upieczony prawnik z Memphis, nie ma pracy ani pieniędzy. Ale oto zjawiają się pierwsi klienci. Rodzice zmarłego na białaczkę chłopca oskarżają wielkie towarzystwo ubezpieczeniowe. Firma nie zapłaciła za operację, która mogła uratować życie ich syna. Żądają gigantycznego odszkodowania. Młody adwokat staje do zażartej walki z armią najlepszych prawników. A oni wiedzą, że gdy w grę w chodzą wielkie pieniądze, trzeba wygrać. Nieważne jakimi sposobami...

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz