Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6+9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 4868 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Rendez-vous ze śmiercią
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Rendez-vous ze śmiercią


Tytuł oryginalny Appointment with Death

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀karamia ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1938
Tagi śmierć, zabójstwo, morderstwo, zbrodnia, kryminalna, kryminał, zwłoki, trup, randka, śledztwo
Pokaż podobne

Od wydawcy

Herkules Poirot spędza wakacje na Bliskim Wschodzie. Podróżuje wraz z grupą przypadkowo poznanych turystów. Podczas pobytu w Petrze umiera pani Boynton, starsza, wyróżniająca się wyjątkowo przykrym charakterem Amerykanka. Śmierć ta mogła być uznana za naturalną, spowodowaną przez upał i trudy podróży, gdyby nie to, że Herkules Poirot przypadkowo "podsłuchuje" rozmowę zdradzającą zamiar popełnienia zbrodni. Niestety, nie potrafi rozpoznać osoby, która wypowiada te słowa, a śmierć starszej pani okazuje się rozwiązywać problemy niemal wszystkich ludzi z jej najbliższego otoczenia. Przynosi im "wyzwolenie".

Detektyw rozpoczyna dokładne badanie przeszłości rodziny Boytonów i kręgu ich znajomych...

[Phantom Press International, 1992]
Pani Boynton sprawuje całkowitą i bezwzględną kontrolę nad życiem członków swej rodziny. Mimo podeszłego wieku to ona decyduje o wszystkim, ona rządzi i wydaje wyroki. Rodzinne stosunki stają się coraz bardziej nieznośne, jednak ten przedziwny układ współzależności, troski, niechęci i zawiści zdaje się zbyt silny, by można go było zburzyć z dnia na dzień. A jednak pewnego dnia ma miejsce coś, co radykalnie odmienia los wszystkich Boyntonów. Wśród malowniczych i ponurych ruin starożytnej Petry popełniona zostaje zbrodnia...

[Hachette Livre Polska, 2001]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-04
" - Rozumiesz przecież, że ją trzeba zabić? Pytanie jak gdyby zawisło na chwilę w spokojnym powietrzu nocy, aby ulecieć poprzez ciemności w kierunku Morza Martwego. Herkules Poirot znieruchomiał z ręką na okiennym ryglu. (...) Z pedantyczną dokładnością zasłonił okno i zmierzając w stronę łóżka, uśmiechnął się dobrotliwie. "Rozumiesz przecież, że ją trzeba zabić". Ciekawe zdanie! W sam raz dla uszu słynnego detektywa - i to pierwszego wieczoru w Jerozolimie".
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz