Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2*2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1005 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Samotny Dom
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Samotny Dom


Tytuł oryginalny Peril at End House

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1932
Tagi śledztwo, dom, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, Herkules Poirot
Pokaż podobne

Od wydawcy

"- Chcę powiedzieć, że gdyby kula przeszła o dwa centymetry w lewo, to nie przebiłaby kapelusza naszej mademoiselle, lecz jej czaszkę. Czy rozumiesz teraz, mój drogi Hastingsie, dlaczego tak bardzo interesuję się tą młodą osobą? (...) Aha... jednakże ten łajdak, ten niedoszły morderca popełnił wielki błąd. Strzelić do swej ofiary tuż koło Herkulesa Poirota. Dla niego to rzeczywiście une mauvaise chance!".


Nie raz już się zdarzało, że wakacyjne plany Herkulesa Poirota burzyły nagle sprawy, którymi należało się zająć, i stanowiące wyzwanie dla każdego detektywa przypadki, którymi nie zająć się byłoby niewybaczalnym tchórzostwem. Tym razem, podróżując w letni dzień do niewielkiej nadmorskiej miejscowości, Poirot naprawdę nie miał ochoty na żadne śledztwo. Kiedy jednak poznał uroczą właścicielkę starego domu położonego samotnie na wysuniętym w morze cyplu i kiedy zorientował się, że ktoś czyha na jej życie, nie miał wyjścia – postanowił uratować młodą Nick Buckley i zdemaskować jej niedoszłego mordercę.

[Hachette Livre Polska, 2002]
- Czy ten testament był sfałszowany? - zawołał Vyse. - Oczywiście, ze sfałszowany - powiedziała Nick z oburzeniem. - Chyba nie wyobrażacie sobie, ze spisałabym taki idiotyczny testament. Zapisałam Samotny Dom Charlesowi, a wszystko inne Fryderyce. Mówiąc to, podeszła do przyjaciółki i wtedy właśnie się stało! Wybuch płomienia zza okna i gwizd kuli. Potem drugi. Jęk zza okna i odgłos ciężkiego upadku...

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]
W Samotnym Domu w St. Loo, gdzie mieszka pewna młoda dziewczyna, zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Ktoś dybie na życie panny Nick. Herkules Poirot i jego wierny przyjaciel Hastings próbują ustrzec ją przed śmiercią.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-12
Zerwałem się z fotela z okrzykiem przerażenia. Drżącą ręką wskazałem na okno.
- Twarz, Poirot! - krzyknąłem. - Ktoś przycisnął twarz do szyby. Straszną twarz! O, nie ma jej już, ale widziałem ją wyraźnie!
Poirot podszedł do okna i otworzył je.
- Nie ma nikogo - powiedział w zamyśleniu. - Czy jesteś pewny, że coś widziałeś?
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz