Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 7-1:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 1510 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Sieroty zła


Tytuł oryginalny Les Orphelins du mal

Autor Nicolas d’Estienne d’Orves
Dodane przez ♂Isgenaroth ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 2007
Tagi Niemcy, nadczłowiek, nazizm, Trzecia Rzesza, eksperyment genetyczny, historical fiction, ss-mani, SS, śledztwo, aryjczyk
Pokaż podobne

Od wydawcy

Niemcy, rok 1995. Pewnego majowego dnia czterech mężczyzn popełnia samobójstwo. Wszyscy mają odcięte prawe dłonie, a na plecach tatuaże z numerami i napisami „SS”. Takie samo znamię miała kobieta, której nadpalone zwłoki znaleziono osiem lat wcześniej we Francji. W pamiętniku napisała, że jej ojciec nazista spłodził z różnymi kobietami pięcioro dzieci. Miały być one modelowymi przedstawicielami najwyższej rasy. Tymczasem przesyłka z odciętymi dłońmi trafia do Norwega Vidkuna Vennera, który jednocześnie dowiaduje się, że został adoptowany przez swojego ojca. Badająca tę sprawę dziennikarka Anaïs odkrywa prawdziwą tożsamość Vennera…
W Sierotach zła Nicolas d'Estienne d'Orves po mistrzowsku rozwija inteligentnie sensacyjną intrygę z gatunku historical fiction. Brawurowo splata różnorodne wątki, prowadząc je do zaskakującego finału.


Książka erudycyjna, żywa, czasem poetycka, często wirtuozerska, ale przede wszystkim – dzieło autora, który pasjonuje się literaturą popularną, i to widać!
„Le Figaro Magazine”

Genialny, wielowątkowy thriller. Sieroty zła udowadniają naturalną zdolność ich autora do panowania nad gatunkiem pasującym do niego jak ulał.
„Livres Hebdo”

D'Orves posiadł dar godny najlepszych autorów thrillerów – świetnie komponuje i prowadzi intrygę.
„Jasmin”

Nicolas d’Estienne d’Orves (1975) – absolwent Sorbony, francuski pisarz i dziennikarz, krytyk muzyczny. Współpracuje m.in. z „Le Figaro”, „Spectacle du Monde” oraz z radiem „France Musique”. Debiutował w 2001 roku zbiorem opowiadań "Le Sourire des enfants morts'. Jest również autorem esejów i powieści, m.in.: "Un été en Amérique" (2004). Za książkę "Othon ou l'Aurore" immobile otrzymał w 2002 roku Nagrodę im. Rogera Nimier. "Sieroty zła" (2007) sprzedały się w ponad 65000 egzemplarzy. Są tłumaczone na kilkanaście języków.

Wydawnictwo W.A.B. 2009


Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♂Isgenaroth (), dodano 2009-05-19
Lubię czytać powieści znanych mi autorów. Niekiedy bywa jednak, że sięgam po książkę kompletnie nieznanego mi pisarza. Tak było, kiedy kupiłem "Sieroty zła" autorstwa Nicolas d’Estienne d’Orves. Książka opowiada o przygodzie młodej dziennikarki Anaïs Chouday, która współpracując z ekscentrycznym milionerem Vidkunem Vennerem ma napisać książkę o nierozwiązanych tajemnicach i zagadkach Trzeciej Rzeszy. Już samo poznanie Vidkuna jest szokiem dla Anaïs, jest on bowiem tak zafascynowany nazizmem, że wszystko co otacza go dokoła jest związane z symbolami hitlerowskimi. Oboje zaczynają zgłębiać tajemnicę prób stworzenia przez nazistów nowej rasy panów poprzez rozwijanie instytucji Lebensbornu. Jest tylko jeden problem. Okazuje się, że ktokolwiek zaczyna się interesować się tymi sprawami, znajdowany jest martwy. W trakcie zbieranie materiałów natrafiają na wiadomości o spalonych zwłokach, na którychwidniały symbole SS oraz o samobójstwach czterech mężczyzn, które zostały dokonane o tej samej godzinie, w czterech rożnych miejscach na świecie. Pomimo ogromnego niebezpieczeństwa Anaïs postanawia doprowadzić sprawę do końca i poznać tajemnice Trzecie Rzeszy. Pozwoli to także poznać jej prawdę o sobie oraz Vidkunie.
"Sieroty zła" ze swoimi sześciuset stronicami i zawartym w nich tematem nazizmu, sprawiają wrażenie opasłego tomiska. Jednak umiejętność autora, który wyśmienicie buduje napięcie pozwala na szybkie pochłanianie powieści i nie pozwala na dłuższe z nią rozstania. Jako, że powieść ta jest powieścią z gatunku historical fiction, traktuje o ciekawych aspektach historii nowoczesnej, między innym o programie pomocy nazistom prowadzonym przez stolicę Piotrową czyli Watykan. Program ten umożliwiał po upadku Trzeciej Rzeszy, ucieczkę i rozpoczęcie nowego życia na terenie Ameryki Południowej, poszukiwanym zbrodniarzom wojennym. Wiele szokuje w tej książce. Europa na terenie, której rozsiane są obozy koncentracyjne, holocaust. Powiecie to znane, ja to wiem. Jednak, kiedy sobie o tym przypominamy, szokuje ponownie i pokazuje jaki los człowiek potrafi zgotować drugiemu człowiekowi.
Zatem jak wspomniałem, było to moje pierwsze spotkanie z Nicolasem d’Estienne d’Orves. Życzyłbym sobie, aby inne moje spotkania z nowymi autorami, były tak samo zadowalające jak to.
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz