Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3-4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀wai ()
♀anjax8 ()
oraz 1939 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Słoneczna dziewczyna. Opowieść o Klementynie Sołonowicz-OlbrychskiejAutor Bagłaj Ewa

Od wydawcy

"Słoneczna dziewczyna" to książka o kobiecie niezwykłej. Subtelnej, promiennej, wrażliwej, mądrej, pełnej wdzięku i uczuciowości. O Klementynie Sołonowicz-Olbrychskiej - pedagogu, kreatorce teatru szkolnego, autorce powieści dla młodzieży, patronce Biblioteki w Drohiczynie, matce jednego z najsłynniejszych aktorów polskich Daniela Olbrychskiego. Opowieść o jej losach wiedzie nas tropem życia bogatego, trudnego, poprzez radosną młodość w Mickiewiczowskim Wilnie, mroczny czas okupacji w Warszawie, lata twórczej pracy nauczycielki w przepięknym Drohiczynie nad Bugiem.

Relacje bliskich, ze sławnym synem na czele, oraz wychowanków i przyjaciół tworzą ów słoneczny portret osoby emanującej miłością do ludzi, pejzażu ojczystego, tradycji. Ewa dotarła do wielu nieznanych źródeł, odtwarzając losy autorki "Zielonej dziewczyny".

Optymistyczna lektura, pozwalająca nam powtórzyć słowa Bohaterki: "Dookoła jest pełno nadziei!".
Barbara Wachowicz
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♂London (), dodano 2008-10-07
Motto książki: "Myślę, że to właśnie siła charakteru, siła moralna, jest największym bogactwem człowieka i czyni szczęśliwym jego życie, a także życie innych ludzi". (Klementyna Sołonowicz-Olbrychska)

♂London (), dodano 2008-10-07
"Każdy życiorys jest niezwykły, jeżeli pochylić się nad nim z uwagą. Ale istnieją ludzie, którzy bez względu na to, gdzie się znajdą, z jakimi problemami muszą się zmagać, z kimkolwiek przyjdzie im rozmawiać, pracować czy mieszkać - wszędzie wnoszą to, co dzisiaj nazwalibyśmy pozytywną energią. Ona taka była. Miała w sobie jakieś światełko, zawsze skierowane na innych: dar opromieniania życia w każdych warunkach oraz wydobywania tego, co w człowieku najlepsze".
♂London (), dodano 2008-10-07
"Niezadowoleńcy" życiowi, o jakich pisze Sołonowicz-Olbrychska w "Teatrze radości", to nie są żadni malkontenci. Przeciwnie - to ludzie czynu i zarazem wielkiej wrażliwości. Ci, których energia i ciekawość świata popycha ku lepszemu, pełniejszemu życiu. Mają odwagę "sięgać gwiazd" i wytrwale dążą nawet do niezrozumiałego dla innych celu.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz