Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5*2:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
pracus ()
oraz 4329 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Sposób na AlcybiadesaAutor Edmund Niziurski
Dodane przez ♀Lusinka1992 ()
Forma powieść
Gatunek literatura dziecięca/młodzieżowa
Rok pierwszego wydania 1964
Tagi szkoła, literatura dla dzieci i młodzieży, lektury, lektura, edukacja, nauka, Alcybiades, nauczyciel, serial, ekranizacja, spona, kombinacje, przyjaciele, nauczyciele, koledzy, Honorowa Lista IBBY
Pokaż podobne

Od wydawcy

Pełna humoru opowieść o paczce przyjaciół, którzy cenią sobie dobre stopnie, ale nie na tyle, by się uczyć. Szukają więc sposobu, który pozwoliłby im przeżyć rok szkolny bez przemęczania się i święcie wierzą, że taki sposób na nauczycieli, a szczególnie na nauczyciela zwanego "Alcybiadesem", można znaleźć. Efekty tych poszukiwań są absolutnie zaskakujące!!!

[Wydawnictwo FK, 2006]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2009-02-07
Dla "niewtajemniczonych": Rozbrykana klasa 8a nie znosiła się uczyć. Chłopcy chcieli wynaleźć jakiś sposób, żeby nie uczyć się kompletnie (nie odpowiadać, nie pisać), a i tak mieć dobre oceny. Starsi uczniowie wiedzieli, co to za sposoby, ale zgodzili się jedynie je sprzedać (dosyć drogo). Chłopcy z 8a (a dokładnie Ciamciara, Pędzelkiewicz, Zasępa i Słabiński) starali się zdobyć sposoby na najgorszych belfrów, jednak było ich stać jedynie na SPONAA, czyli Sposób Na Alcybiadesa. Alcybiades to nauczyciel historii, raczej łagodny, miły człowiek, więc nasi bohaterowie zastanawiali się, czy to coś pomoże, ale kupili. Za każdym razem wybrani uczniowie zadawali nauczycielowi krótkie pytania, a on ciągnął na ten temat całą lekcję, czyli "dryfował". Ale chłopcy, zamiast robić, co chcieli, zawsze słuchali jak zaczarowani. Pokochali historię i pana od historii. Inni nauczyciele oraz dyrektor bardzo dziwili się temu, dziwili się też ocenom chłopców z historii. Dyrektor postanowił zrobić chłopcom na złość i narobić im wstydu - zaprosił uczniów z Ełku i oprowadzać ich po Warszawie miała właśnie 8a, Alcybiades i on sam. Chłopcy mieli straszne sny na ten temat, ale nie mieli wyjścia, Alcybiades w nich wierzył. Gdy wybrali się razem z gośćmi do miasta, okazało się, że ogromnie dużo wiedzą o dawnej Warszawie i postanowili specjalnie mówić jak najdłużej - żeby pokazać, ile potrafią, i żeby zanudzić wszystkich. I tak chłopcy, którzy nie chcieli się uczyć, historii nauczyli się znakomicie.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-09
Dlatego zląkłem się, że chwila moja nadeszła i sonda zostanie zapuszczona w mętne płycizny mej wiedzy.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz