Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3*7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 2036 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Spotkanie w Bagdadzie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Spotkanie w Bagdadzie


Tytuł oryginalny They came to Baghdad

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1951
Tagi śledztwo, spotkanie, Bagdad, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, klasyka kryminału
Pokaż podobne

Od wydawcy

„Dakin wciąż siedział pochylony nad biurkiem. Wymamrotał pod nosem: - Przyjeżdżają do Bagdadu… - Na bibule narysował koło, pod nim napisał: „Bagdad”, potem w różnych punktach naszkicował wielbłąda, samolot, parowiec i małą dymiącą lokomotywę – zbiegające się na okręgu. Następnie w rogu narysował pajęczynę. W środku pajęczyny napisał: „Anna Sheele”. Pod spodem postawił wielki znak zapytania…”.

Victoria zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Był przystojny, miał piękną twarz i tajemniczy uśmiech. Przy nim natychmiast zapomniała, że straciła pracę i musi szukać nowej. Nie chciała jej zresztą szukać w Londynie, skoro Edward wybierał się w egzotyczną podróż do Bagdadu, gdzie odbyć się miała międzynarodowa konferencja z udziałem najważniejszych polityków. Postanowiła pojechać za nim, nie spodziewając się, że już wkrótce stanie się uczestniczką szalonej intrygi, której potężni twórcy postawili sobie przerażający cel. Nie spodziewała się także, że jej i Edwardowi wyznaczono do odegrania w tej intrydze kluczowe role.

[Hachette Livre Polska, 2000]
Bohaterką książki jest Victoria Jones. To urocza i jakże atrakcyjna niewiasta, która do perfekcji opanowała trudną i wymagającą sztukę kłamania i lawirowania. Victoria żyje w dwóch światach – w wyimaginowanym, tętniącym życiem w jej własnej głowie i słowach, oraz rzeczywistym, do którego niechętnie się przyznaje. Zbieg kilku okoliczności wymusza na niej jednak przyśpieszony kurs radzenia sobie z trudnościami. Victoria traci pracę, zakochuje się w ledwo poznanym mężczyźnie i gnana romantycznym uczuciem wyrusza bez grosza przy duszy na Bliski Wschód. Tam udaje jej się połączyć z ukochanym, ale jednocześnie wpada w sidła losu. Zostaje wplątana w skomplikowaną aferę szpiegowską. Pozbawiona wsparcia i ścigana przez potężną, tajemniczą organizację, musi nie tylko przetrwać, ale i rozsupłać zagadkę światowego spisku. Brzmi dramatycznie, prawda? Ale skoro poradził sobie z tym Jason Bourne, jakże rady by sobie nie dała piękna Victoria?

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
(...) Dakin wciąż jeszcze siedział pochylony nad biurkiem. Wymamrotał pod nosem: - Przyjeżdżają do Bagdadu... Na bibule narysował koło, pod nim napisał: "Bagdad", potem w różnych punktach naszkicował wielbłąda, samolot, parowiec, małą dymiącą lokomotywę - zbiegające się na okręgu. Następnie w rogu narysował pajęczynę. W środku pajęczyny napisał: "Anna Sheele". Pod spodem postawił wielki znak zapytania...
♀edyta (), dodano 2011-05-03
Jakże, to się właśnie liczy – zwykłe codzienne sprzęty, rodzina, dla której trzeba gotować, cztery ściany domu, kilka ulubionych przedmiotów. Tysiące szarych ludzi, krzątających się wokół własnych spraw, uprawiających ziemię, robiących garnki, wychowujących dzieci, śmiejących się i płaczących, wstających rano i kładących się spać wieczorem. To oni się liczą, a nie przewrotni aniołowie, którzy chcą zbudować nowy świat, nie bacząc na cudzą krzywdę.
♀edyta (), dodano 2011-05-03
Może człowiek staje się szaleńcem, kiedy próbuje odgrywać rolę boga. Mówi się, że pokora jest cnotą chrześcijańską, teraz rozumiem dlaczego. Pokora pozwala zachować rozum i człowieczeństwo.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz