Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2+2:

Ostatnio odwiedzający
♀wai ()
astrolog ()
oraz 2439 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Ostatnie lato


Tytuł oryginalny Forever in Blue: The Fourth Summer of the Sisterhood

Autor Ann Brashares

Od wydawcy

Wędrujące Dżinsy, z lekko nadprutym haftem i wystrzępionymi nogawkami, powracają do czterech przyjaciółek, aby towarzyszyć im po raz ostatni podczas wakacji. Lena, całkowicie pochłonięta malarstwem i oszałamiającą letnią przygodą z Leo, powoli zapomina o Kostosie, który jednak znów pojawia się w jej życiu. Carmen jest pod urokiem wyrafinowanej przyjaciółki z college'u i wiele musi się zdarzyć, żeby mogła rozszyfrować jej prawdziwe intencje i odzyskać poczucie własnej wartości. Bridget wyjeżdża na wykopaliska na wybrzeże Turcji, gdzie przeżywa fascynację profesorem archeologii, ale szybko doznaje bolesnego rozczarowania. Tibby porzuca Briana, ale niebawem dotkliwie się przekonuje, jak puste jest życie bez niego. Ann Brashares w swej kolejnej pasjonującej książce o Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów opisuje ich ostatnie lato, które na zawsze odmieni życie Leny, Carmen, Bee i Tibby - dziewcząt, które ostatecznie wkroczyły już w dorosłość.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀ktrya (), dodano 2008-11-01
Nie mogłam się doczekać tej części, ale się doczekałam :). Autorka wraz z głównymi bohaterkami pisze dojrzalszym językiem. Dzięki temu książka staje się poważniejsza i kategoria wiekowa też się zmienia, jest bardziej dla starszych nastolatek. Mimo wszystko książka jest świetna, choć spodziewałam się innego obrotu sprawy w niektórych momentach. Cóż, książka może o tyle wkurzyć czytelnika, że sytuacja nadal nie jest dokońca wyjaśniona. I jeśli w tej części się nie wyjaśniła to już nigdy się nie dowiemy jak poszło dalej. Ostatnie lato, bo każda z dziewczyn ma własne życie, a dżinsy... ? Dobre pytanie, do dzisiaj nie odnalezione.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
Może szczęście to kwestia bilansu plusów – światła zmieniającego się na zielone, gdy podchodzimy do przejścia – i minusów – gryzącej metki przy kołnierzu – spotykających nas każdego dnia. I może na każdego przypada taka sama jego dawka. Może w istocie nie liczy się fakt, czy jest się sławną pięknością, czy też rozpaczliwie szarą myszką. Może nie jest ważne, że nasza przyjaciółka umiera. Może po prostu trzeba żyć.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
Kiedy pamiętasz o tym że, masz zapomnieć, to znaczy, że jeszcze wspominasz. Dopiero gdy całkiem zapomnisz o zapominaniu, to zapomniałaś na prawdę.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
Czuła się jak biegacz długodystansowy, który ciężko walczy o przebiegnięcie mili w czasie poniżej pięciu minut, a na mecie dowiaduje się, że można to było zrobić w cztery.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
Za każdym razem, gdy robi się coś dlatego, że „życie jest zbyt krótkie” można być pewnym, że życie okaże się wystarczająco długie, by za to pokarać.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
Jesteś okropny i nienawidzę Cię – powiedziała mu w myślach, chociaż wiedziała że to nie prawda.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-28
– Chyba za dużo myślę – wyjąkała.
Andrew pokiwał głową z miną mędrca.
– Ach tak. To bardzo źle. Nie myśl za dużo. Najlepiej w ogóle przestań myśleć.
– Postaram się.(...)
– Carmen! – zagrzmiał Andrew. – Mam nadzieję, że nie zaczęłaś znowu myśleć!
pokaż wszystkie (6)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz