Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1*5:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 26894 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Strzały w Stonygates
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Strzały w Stonygates


Tytuł oryginalny They Do It With Mirrors

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1952
Tagi śledztwo, panna Marple, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, strzał
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Panna Marple wycofała się w głąb pokoju. Na jej twarzy malowała się troska. To, co usłyszała stanowiło zbyt drobny fragment, by można było ułożyć z tego jakąś sensowną całość, jednak w jakiś sposób potwierdzało jej wcześniejsze obawy, a także niezłomne przekonanie Ruth Van Rydock. W Stonygates rzeczywiście działo się coś niedobrego i miało to ścisły związek z Carrie Louise".


Jane Marple przybywa w odwiedziny do przyjaciółki z dzieciństwa, zamieszkującej położoną na uboczu wiktoriańską rezydencję Stonygates. W domu tym prowadzony jest zakład resocjalizacyjny dla młodocianych przestępców i tak zwanej nieprzystosowanej młodzieży. Atmosfera panująca w Stonygates jest specyficzna, toteż panna Marple nie jest specjalnie zdziwiona, kiedy dochodzi w nim do tajemniczych wydarzeń. Gdyby zresztą były tylko tajemnicze – niestety, ich efektem jest śmierć, a zapowiadają się kolejne…

[Hachette Livre Polska, 2002]
Agatha Christie stworzyła oryginalne postacie, które na trwałe weszły do literatury: niezwykle bystrą i uroczo staroświecką pannę Marple oraz ekscentrycznego Belga, Herkulesa Poirot - najsłynniejszego detektywa od czasu Sherlocka Holmesa. Bohaterką Strzałów w Stonygates jest panna Marple. Spełniając obietnicę złożoną przyjaciółce z ławy szkolnej, przyjeżdża odwiedzić jej siostrę w wiejskiej posiadłości. Atmosfera jest gęsta, wszyscy wiedzą, że coś musi się wydarzyć, no i w końcu pada strzał. O dziwo, ofiara jest zupełnie niespodziana. Sprawę utrudnia fakt, że w rezydencji poddawanych jest resocjalizacji kilkudziesięciu młodocianych przestępców.

ksiazki.wp.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
Panna Marple wycofała się w głąb pokoju. Na jej twarzy malowała się troska. To, co usłyszała stanowiło zbyt drobny fragment, by można było ułożyć z tego jakąś sensowną całość, jednak w jakiś sposób potwierdzało jej wcześniejsze obawy, a także niezłomne przekonanie Ruth Van Rydock. W Stonygates rzeczywiście działo się coś niedobrego i miało to ścisły związek z Carrie Louise.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz