Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3*8:

Ostatnio odwiedzający
aplauz ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
oraz 2896 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Świat według Clarksona
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Świat według Clarksona


Tytuł oryginalny The World According To Clarkson

Autor Jeremy Clarkson
Dodane przez ♀silverraven ()
Forma esej/eseje
Gatunek publicystyka/esej
Rok pierwszego wydania 2004
Tagi brak
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Świat według Clarksona" to tryskająca humorem książka, w której jak zwykle niepoprawny Jeremy Clarkson dzieli się z nami swoim spojrzeniem na pełen absurdów świat. Z charakterystyczną dla siebie ironią bezlitośnie obnaża bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji.

Z książki dowiemy się, jak funkcjonuje psychika mężczyzny, dlaczego nie warto być milionerem i jak polować na lisy używając radzieckiego noktowizora. Clarkson wyjaśni, dlaczego powinno nam być żal Concorde'a i zniechęci nas do posiadania prywatnego basenu. Zdradzi nam, czy lubi Niemców i Unię Europejską oraz opowie, jak pod nieobecność żony opiekował się trójką swoich dzieci.

Przed lekturą "Świata według Clarksona" uprzedźcie przebywające w pobliżu osoby, że często będziecie parskać śmiechem!

Wydawnictwo Insignis, Kraków, 2006
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Jak to możliwe, że eurodeputowanym udało się wprowadzić ujednolicone banany, a nadal pozwalają, aby w każdym państwie członkowskim istniał inny, za każdym razem ekscytujący sposób wydobywania elektryczności ze ściany.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Jeśli zgromadzisz wszystkie fakty, dojdziesz do wniosku, że każde zagadnienie można rozpatrywać patrząc na nie z dwóch różnych punktów widzenia i w dodatku każdy z nich może być słuszny. Z tego natomiast wynika, że jeśli masz wyrobioną na temat czegoś jednoznaczną opinię, świadczy to o tym, że nie znasz wszystkich faktów. I tak jest z pewnością w przypadku „The Guardian”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Nadchodzą już takie czasy, że wiadomości stają się tematem wiadomości.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Nie zapominajmy, że to, co dzieje się dzisiaj, to już przeszłość, do której w przyszłości będziemy wracać w marzeniach.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Prawdziwa sztuka, tak jak prawdziwe jeansy, nigdy nie wyjdzie z mody.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.
♀silverraven (), dodano 2009-11-13
(...) co najdziwniejsze, kiedy nie jest się naprawdę zajętym, nigdy na nic nie starcza czasu.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Istota ludzka, a w szczególności męska, jest zaprogramowana do podejmowania ryzyka. Gdyby nasi przodkowie przez całe życie siedzieli w jaskiniach, nie mając odwagi wyściubić nosa na zewnątrz, dziś wciąż byśmy tam byli.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Ponieważ jestem mężczyzną, niechętnie zjeżdżam na bok, żeby zapytać kogoś o drogę, bo to oznaczałoby, że ten ktoś pod pewnym względem jest mądrzejszy ode mnie. A na pewno tak nie jest, bo ja siedzę sobie wygodnie w cieplutkim samochodzie, a on włóczy się pieszo.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
To wspaniały pomysł, gdy już naprawdę nie masz co z sobą zrobić, bo wszystko łącznie z opryszczką narządów płciowych, jest lepsze niż zanudzić się na śmierć. Nie jest łatwo, wiem, wywołać siłą woli pryszcze na genitaliach, ale przy niewielkim wysiłku można złapać przeziębienie, które – jeśli się jeszcze trochę bardziej postarać – przejdzie w grypę.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
W takim razie musi to być jeden z najfajniejszych zawodów w Anglii [synoptyk - przyp. red.]. Najmocniejszy komputer mówi ci, że dwa plus dwa to pięć. A ty musisz powiedzieć: „A właśnie, że nie”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Teraz to i ja się zezłościłem. Wybrałem się do jednego z londyńskich sklepów z akcesoriami szpiegowskimi i szarpnąłem się na noktowizor za 350 funtów. Niestety, nosił na sobie napis „Made in Russia”, co w wolnym tłumaczeniu brzmi: „że zrobiony po pijaku”. Noktowizor działał beznadziejnie.
pokaż wszystkie (12)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz