Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4*4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 2956 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Światło faraonów. Najwyższe technologie i prąd elektryczny w starożytnym Egipcie


Tytuł oryginalny Das Licht der Pharaonen. Hochtechnologie und elektrischer Strom im alten Agypten

Autor Krassa Peter & Habeck Reinhard
Dodane przez ♀anjax8 ()
Forma powieść
Gatunek popularnonaukowa
Rok pierwszego wydania 1992
Tagi starożytny Egipt
Pokaż podobne

Od wydawcy

Słynne dzieje Egiptu wymagają zasadniczej rewizji. Już przed tysiącami lat w kraju tym istniała bowiem wysoko rozwinięta nauka, a jego kapłani dysponowali techniką wręcz dorównującą dzisiejszej. Już wtedy istniały pojazdy latające ("barki słoneczne"), broń całkowitego rażenia ("wysyłacze promieni"), satelity radiowo-telewizyjne ("ptaki słyszenia i widzenia"), a także urządzenia telewizyjne ("cudowne lustra").
Tego rodzaju rozległa wiedza była jednak właściwa wyłącznie tzw. wtajemniczonym - faraonom i arcykapłanom. Oni to kierowali dziejami Starego Państwa według spójnych zasad. Świątynie służyły nie tylko kultowym czynnościom religijnym - znajdowały się w nich także pomieszczenia, w których kapłani oddawali się nauce tajemnej i dokonywali eksperymentów w dziedzinie alchemii, astronomii i matematyki. Niemało z ówczesnych zdobyczy zachowało się aż po dzień dzisiejszy, a niektóre z nich wykorzystali nawet współcześni specjaliści od komputerów.
Komu to wszystko zawdzięczamy? Stare teksty wymieniają dziewięciu "prabogów", którzy na początku wszechczasów przybyli swą barką słoneczą wprost "z nieba". Im właśnie przypisuje się naukowy i kulturowy rozkwit królestwa faraonów. Kim byli owi przybysze?
Z dziejami Egiptu związany jest ściśle Toth, czczony w Grecji pod imieniem "Hermes". Był on najwyższym wśród pozaziemskich "bogów", ślady Totha znależć można także w sensacyjnych, rozszyfrowanych już płaskorzeźbach i hieroglifach ze świątyni w Denderze. Stanowią one dowód na to, że w starożytnym Egipcie istniała wysoko rozwinięta technika i znany był prąd elektryczny! Światło faraonów...
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz