Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treści



Czat
Jako niezalogowany oblicz: 6-9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 3560 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Tajemnica Błękitnego Expressu (Zagadka Błękitnego Ekspresu)
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Tajemnica Błękitnego Expressu (Zagadka Błękitnego Ekspresu)


Tytuł oryginalny The Mystery of the Blue Train

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀Anna ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1928
Tagi kryminał, kryminalna, morderstwo, zbrodnia, śledztwo, tajemnica, zagadka, zagadka kryminalna, Błękitny Express
Pokaż podobne

Od wydawcy

„Wyjął z kieszeni paczuszkę niedbale owiniętą w brązowy papier. Zerwał opakowanie, odsłaniając dużą, zniszczoną kasetkę z czerwonego aksamitu. Na wierzchu widniały splecione litery zwieńczone koroną. Otworzył kasetkę, sekretarz gwałtownie nabrał powietrza. W środku, na podniszczonym białym jedwabiu, kamienie połyskiwały jak krew”.

Szlachetne kamienie budzą nie tylko szlachetne uczucia. Obok podziwu rodzi się zazdrość, chciwość, pragnienie posiadania skarbu na własność. Tym większa, im wyższa wartość kosztowności. Kiedy więc rzecz dotyczy trzech największych i najdroższych rubinów świata, należących niegdyś do carycy Katarzyny, a teraz spoczywających jak gdyby nigdy nic w kieszeni jednego z gości paryskiego hotelu Savoy, namiętności sięgają szczytu, a żądza zysku popycha do najbardziej zbrodniczych czynów…

[Hachette Livre Polska, 2002]
Córka znanego miliardera, Ruth Kettering zostaje zamordowana podczas podróży luksusowym "Błękitnym Ekspresem". Szybko okazuje się, że motywem morderstwa był rabunek drogocennego naszyjnika, który dziewczyna niedługo wcześniej dostała w prezencie od ojca. Wiadomo, że klejnotem od dawna interesowało się wiele szajk przestępczych, na czele ze znanym kryminalistą o pseudonimie Markiz. Zrozpaczony stratą córki, milioner, Rufus Van Aldin postanawia zaagnażować do rozwikłania sprawy najsłynniejszego detektywa na świecie, Herculesa Poirot. Podczas podróży "Błękitnym Ekspresem" Poirot zapoznaje się z Katarzyną Grey, młodą wiejską dziewczyną, której na podróż ekskluzywnym pociągiem pozwolił odziedziczony niedawno spadek. Katarzyna jest ważnym świadkiem, ponieważ odbyła długą rozmowę z Ruth w wieczór poprzedzający tragedię. Obie kobiety zdążyły się zaprzyjaźnić, więc panna Grey postanawia pomóc Poirotowi w odkryciu sprawcy.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
Wyjął z kieszeni paczuszkę niedbale owiniętą w brązowy papier. Zerwał opakowanie, odsłaniając dużą, zniszczoną kasetkę z czerwonego aksamitu. Na wierzchu widniały splecione litery zwieńczone koroną. Otworzył kasetkę, sekretarz gwałtownie nabrał powietrza. W środku, na podniszczonym białym jedwabiu, kamienie połyskiwały jak krew.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz