Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8*0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 984 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Tajemnica Wawrzynów
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Tajemnica Wawrzynów


Tytuł oryginalny Postern of Fate

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1973
Tagi śledztwo, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, detektyw
Pokaż podobne

Od wydawcy

"-Zdumiewające - rzuciła Tuppence. - Przedziwne.
- Co się stało?
- To "Czarna strzała" Stevensona, chciałam ją przeczytać. Wszystko było w porządku, a potem natrafiłam na stronę ze słowami podkreślonymi czerwonym tuszem. (...) to naprawdę niezwykłe. Muszę ci to natychmiast pokazać".


Przeprowadzka na wieś miała odmienić życie Beresfordów i zapewnić im błogi spokój. Jednak już w trakcie urządzania nowego domu okazało się, że kryje on własne tajemnice, a każda tajemnica - jak wiadomo - jest dla pary detektywów pokusą i wyzwaniem. Oto w jednej ze znalezionych książek Tuppence Beresford odnajduje zaszyfrowaną wiadomość o poruszające treści: "Mary Jordan nie ómarła naturalną śmiercią...". Kim była Mary Jordan? Kto oznaczył litery w książce czerwonym tuszem? Kiedy rozegrały się wydarzenia, których tropem podąży małżeństwo Beresfordów?

[Wydawnictwo Hachette, 2004]
Państwo Beresfordowie postanawiają po przejściu na emeryturę spędzić resztę życia w spokojnej, przytulnej nadmorskiej wiosce. Podczas urządzania domu, który tam nabyli, Tuppence natrafia w jednej z książek, pozostałych po dawnych mieszkańcach, zaszyfrowaną informację: „Mary Jordan nie zmarła śmiercią naturalną. To jedno z nas”. Beresfordom przypominają się dawne czasy, kiedy to pracowali dla brytyjskiego wywiadu, odnosząc niezwykłe sukcesy. Starsi państwo rozpoczynają śledztwo, które doprowadza do przerażających rezultatów. W dodatku ktoś dybie na życie Tuppence.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
- Zdumiewające - rzuciła Tuppence. - Przedziwne.
- Co się stało?
- To "Czarna strzała" Stevensona, chciałam ją przeczytać. Wszystko było w porządku, a potem natrafiłam na stronę ze słowami podkreślonymi czerwonym tuszem. (...) to naprawdę niezwykłe. Muszę ci to natychmiast pokazać.
♀edyta (), dodano 2011-05-08
- Chodzi mi o to, że zaczynamy się starzeć i, spój­rzmy prawdzie w oczy, dopada nas reumatyzm, zwłasz­cza gdy trzeba się pozginać - sam wiesz, żeby ustawić coś na półce albo z niej ściągnąć, albo klęknąć i zajrzeć na dolną. Potem trochę trudno się wyprostować.
♀edyta (), dodano 2011-05-08
Trzeba mieć na­dzieję. To wspaniała rzecz: nadzieja.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz