Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8+3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1685 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Tajemnica autoportretu. Od pierwszego wejrzenia. Słońce o północy. Dobry rok


Tytuł oryginalny False impression. At first sight. Sun at midnight. Good year

Autor Archer Jeffrey & Sparks Nicholas & Thomas Rosie & Mayle Peter
Dodane przez ♀edyta ()
Forma zbiór opowiadań
Gatunek literatura współczesna
Tagi tajemnice, fortuna, uczucia, smutek, przeszłość, rozczarowanie, sława, spadek
Pokaż podobne

Od wydawcy

Tajemnica autoportretu - Jeffrey Archer
Stara dama zostaje brutalnie zamordowana w noc poprzedzającą 11 września. Nowojorski bankier dostaje w porannej poczcie przesyłkę z lewym uchem kobiety. Pierwszorzędny prawnik pracuje tylko dla jednego klienta... ale nigdy nie żąda honorarium. Młoda kobieta, doskonała w swoim zawodzie, kradnie obraz van Gogha... ale nie jest złodziejką. Gimnastyczka, kandydatka na olimpiadę, otrzymuje zapłatę w wysokości miliona dolarów... ale nie ma konta w banku. Dziewczyna po wyższych studiach dziedziczy fortunę... ale pracuje jako pomoc biurowa. Japoński magnat stalowy daje 50 milionów dolarów kobiecie, którą spotkał tylko raz... a wysoki rangą agent FBI usiłuje wytropić powiązania między tymi siedmioma ewidentnie niewinnymi osobami. „Tajemnica autoportretu” to niezwykła historia kryminalna, w której sztuka odgrywa szczególną rolę. Jest przedmiotem gry i jej bohaterem.

Od pierwszego wejrzenia - Nicholas Sparks
Choć fabuła nie wprowadza czytelnika w zachwyt, a dość banalne zakończenie znane jest z innych książek, filmów czy choćby seriali, to Sparks w dalszym ciągu urzeka lekkim piórem i wyciska czytelnikowi łzy wzruszenia. Co było do przewidzenia w przypadku tego autora, po ostatniej stronie oprócz porcji wzruszenia pozostawia gorzki smutek; myślę jednak, że powieść byłaby bardziej interesująca, gdyby rozbudowano pierwszy wątek...więcej czasu poświęcono na rozwiązanie problemu z tajemniczymi wiadomościami i związkiem Lexie z Rodneyem, wpleciono do jej przeszłości jakąś skrzętnie skrywaną tajemnicę, zrobiono większy użytek z niecodziennych zdolności Doris, trochę wyraźniej zajęto się wątkiem Rachel...Nie uważam czasu z książką za stracony, ale czuję lekki niedosyt, bo jestem pewna, że Sparksa stać na to, by bardziej zaskoczyć czytelnika...choć sądzę, że w przypadku happy endu byłabym jeszcze bardziej rozczarowana.

Słońce o północy - Rosie Thomas
Życie Alice Peel, młodego naukowca z Oksfordu, układało się spokojnie do czasu, gdy odkryła zdradę ukochanego. Załamana i upokorzona Alice pragnie zerwać z przeszłością. I oto wyłania się niezwykła okazja. Otrzymuje propozycję udziału w wyprawia na Antarktydę. Ale dopiero wtedy, gdy znajdzie się w małej bazie odciętej od cywilizacji, zrozumie, że odtąd nie będzie walczyć o sławę, lecz o życie.

Dobry rok - Peter Mayle
Max Skinner, finansista z londyńskiego City staje w obliczu klęski. I wtedy nieoczekiwanie otrzymuje spadek. Dziedziczy po wuju stary dom i winnicę w Prowansji. Ale przyjemności, które staną się jego udziałem z chwilą, gdy tam zamieszka - wykwintna kuchnia, znakomite wino i piękne kobiety - to zaledwie część prawdy o tym magicznym miejscu. Max nie da za wygraną, póki nie pozna wszystkich tajemnic kryjących się w cieniu pozornie beztroskiej egzystencji.

Reader's Digest Przegląd, 2007
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz