Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1-6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 1342 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Tajemnica rezydencji Chimneys
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Tajemnica rezydencji Chimneys


Tytuł oryginalny The Secret Of Chimneys

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀Anna ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1925
Tagi kryminał, kryminalna, morderstwo, zbrodnia, śledztwo, tajemnica, zagadka
Pokaż podobne

Od wydawcy

„- Wiesz, pamiętniki przysparzają niekiedy kłopotów. Różne rewelacyjne niedyskrecje i tak dalej. Ludzie, którzy przez całe życie byli milczący i zamknięci w sobie, z wielki upodobaniem myślą o tym, że po śmierci dostarczą kłopotów swoim bliźnim. Sprawia im to złośliwą satysfakcję. Jimmy, jakim człowiekiem był hrabia Stylptitch? Poznałeś go i rozmawiałeś z nim, a jesteś skądinąd wytrawnym znawcą ludzkiej natury. Czy nie zaliczyłbyś go do gatunku starych, mściwych drami?”.

Ku przerażeniu pewnych wysoko postawionych osób pamiętniki hrabiego Stylptitcha dostają się w niepowołane ręce. Ich ujawnienie może wywołać skandal, polityczne komplikacje, a nawet rewolucję, przede wszystkim zaś doprowadzić do ruiny wielu przedstawicieli wyższych sfer, dlatego tez gotowi są na wszystko, by pewne sprawy nie ujrzały światła dziennego. Obecny właściciel pamiętników ma jednak naturę awanturnika i nie zraża go ewentualne ryzyko. Za dostarczenie rękopisu we wskazane miejsce obiecano mu nagrodę, a on zamierza ją odebrać…

[Hachette Livre Polska, 2002]
W rezydencji Chimneys zostaje zastrzelony pretendent do tronu Herzoslovakii - książę Michael Obolovitch. Trzeba jednak to zatuszować, by zapobiec rewolucji na Bałkanach. Jednym z podejrzanych okazuje się krewny Obolovitcha, kolejny kandydat na króla... Pojawia się coraz więcej podejrzanych. Kim jest Król Victor i Towarzystwo Czerwonej Ręki?

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
- Wiesz, pamiętniki przysparzają niekiedy kłopotów. Różne rewelacyjne niedyskrecje i tak dalej. Ludzie, którzy przez całe życie byli milczący i zamknięci w sobie, z wielki upodobaniem myślą o tym, że po śmierci dostarczą kłopotów swoim bliźnim. Sprawia im to złośliwą satysfakcję. Jimmy, jakim człowiekiem był hrabia Stylptitch? Poznałeś go i rozmawiałeś z nim, a jesteś skądinąd wytrawnym znawcą ludzkiej natury. Czy nie zaliczyłbyś go do gatunku starych, mściwych drami?
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz