Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Pearon ()
oraz 2674 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Trwajcie w miłości BożejAutor autor nieznany / anonimowy > <
Dodane przez ♀Szarlotka ()
Forma podręcznik / podręcznik akademicki
Gatunek religia
Rok pierwszego wydania 2009
Tagi religia, Bóg, miłość, wytrwałość
Pokaż podobne

Od wydawcy

W tej chwili nie jest dodana notatka od wydawcy
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
(...) w Słowie Bożym nie znajdziemy zakazu oglądania w kinie bądź w telewizji scen ukazujących seks lub brutalną przemoc. Ale czy naprawdę potrzebujemy takiego prawa?
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
(...) Bliski przyjaciel prosi cię o pomoc w przeprowadzce. Na przeniesienie czeka wiele paczek. Niektóre bez trudu udźwignie jedna osoba, inne zaś są tak ciężkie, że potrzeba dwóch par rąk. Przyjaciel odkłada kartony dla ciebie. Czy wybierze takie, o których wie, że ich nie udźwigniesz? Skądże! Nie chciałby przecież, żeby coś ci się stało. Podobnie nasz życzliwy, kochający Bóg nie żąda od nas przestrzegania przykazań, które byłyby dla nas za ciężkie (Powtórzonego Prawa 30:11-14). Nigdy nie wkładałby na nasze barki zbyt wielkiego brzemienia. Zna nasze możliwości, bo „dobrze wie, jak jesteśmy ukształtowani, pamiętając, żeśmy prochem” (Psalm 103:14).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Występujący w Biblii grecki wyraz tłumaczony na „sumienie” składa się z dwóch członów: syn („razem; wespół”) oraz eídesis („wiedza; poznanie”) i dosłownie znaczy „wspólna wiedza”, czyli „wiedza posiadana wspólnie z samym sobą”. W przeciwieństwie do wszystkich innych ziemskich stworzeń człowiek ma wszczepioną przez Boga zdolność poznawania siebie. Może niejako stanąć z boku i przyjrzeć się sobie, dokonując moralnej oceny swojej osoby. Sumienie jest naszym wewnętrznym sędzią — potrafi analizować nasze czyny, poglądy, wybory. Może nas skłaniać ku dobrej decyzji albo ostrzegać przed złą. Uspokaja nas, gdy postąpimy właściwie, i dręczy, gdy popełnimy jakiś błąd.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Sumieniem zostali obdarzeni już pierwsi ludzie, Adam i Ewa. O tym, że je posiadali, świadczy fakt, iż po dopuszczeniu się grzechu odczuwali wstyd (Rodzaju 3:7, 8). Mieli zatem wyrzuty sumienia, ale w ich wypadku nie mogło to przynieść żadnego pożytku. Zupełnie rozmyślnie przecież zignorowali prawo Boże. Świadomie więc stali się buntownikami
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Czasami jednak sumienie się myli. Dlaczego? Kompas położony blisko magnesu może wskazywać kierunek inny niż północ. A bez dokładnej mapy bywa praktycznie bezużyteczny. Podobnie jest z naszym sumieniem. Gdyby ulegało wpływowi samolubnych pragnień naszego serca, również kierowałoby nas w złą stronę. A gdybyśmy nie korzystali z niezawodnych rad Słowa Bożego, w wielu ważnych sprawach moglibyśmy przestać odróżniać dobro od zła.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Ludzie różnią się z rozmaitych przyczyn, chociażby z powodu odmiennej przeszłości.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
(...) osoby mające bardziej rygorystyczne sumienie nie mogą krytykować innych i domagać się, by wszyscy podzielali ich pogląd na daną sprawę (Rzymian 14:10).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
LUDZIE pod pewnym względem przypominają gąbki — chłoną to, co ich otacza. Nawet nieświadomie przyswajają sobie poglądy, zasady i cechy osób, z którymi mają bliską styczność.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Jeśli chcemy ‛trwać w miłości Bożej’, musimy koniecznie otaczać się ludźmi, którzy będą na nas oddziaływać pozytywnie. Co może nam w tym pomóc? Krótko mówiąc, kochajmy tych, których kocha Bóg, przyjaźnijmy się z tymi, z którymi On się przyjaźni.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Czego się uczymy z przykładu Jonatana i Dawida? Przyjaciele powinni przede wszystkim wyznawać takie same wartości. Gdy nawiązujemy bliższą znajomość z kimś, kto ma takie same wierzenia i zasady moralne oraz podobnie jak my pragnie być wierny Bogu, możemy wzajemnie dodawać sobie otuchy i sił, dzieląc się swoimi myślami, odczuciami i przeżyciami (Rzymian 1:11, 12).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Nie zawsze łatwo jest słuchać i szanować tych, którzy sprawują nad nami jakąś władzę. Czy miewasz z tym kłopoty? Jeśli tak, to pamiętaj, że nie jesteś wyjątkiem. Żyjemy w czasach, kiedy szacunek dla władzy należy do rzadkości. Biblia jednak kładzie na niego duży nacisk (Przysłów 24:21).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Grzeszni ludzie łatwo rosną w pychę, pokora natomiast przychodzi im z trudem — muszą ją rozwijać i pielęgnować.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Jezus nie angażował się w sprawy polityczne ówczesnego świata, lecz koncentrował się na głoszeniu o Królestwie Bożym — przyszłym niebiańskim rządzie, w którym miał zostać Królem (Daniela 7:13, 14; Łukasza 4:43; 17:20, 21). Do rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata rzekł: „Moje królestwo nie jest częścią tego świata” (Jana 18:36).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
O tym, jakiego ducha ktoś przejawia, może świadczyć jego wygląd zewnętrzny i stosunek do higieny osobistej. W wielu krajach standardy w tej dziedzinie tak się obniżyły, że pewien komentator telewizyjny nadmienił, iż niedługo nie zostanie nic, co mogłyby nosić prostytutki. Nawet nastolatki ulegają temu trendowi, o którym w jednej z gazet powiedziano: „Dużo ciała, mało skromności”. Inna tendencja to strój niechlujny, odzwierciedlający ducha buntu, dowodzący braku godności i szacunku dla samego siebie.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
WYOBRAŹ sobie, że trzymasz w ręku apetyczny owoc. Właśnie chcesz zatopić w nim zęby, gdy spostrzegasz, że z jednej strony jest nadpsuty. Co zrobisz? Masz trzy wyjścia: możesz zjeść cały owoc razem z nadgniłym kawałkiem, możesz całość wyrzucić i wreszcie — możesz wyciąć to, co zepsute, a pozostałą część ze smakiem zjeść. Na co się zdecydujesz?
Do takiego owocu można przyrównać dzisiejszą rozrywkę. Niekiedy mielibyśmy ochotę trochę się zrelaksować, ale w dostępnych atrakcjach na ogół dostrzegamy zepsucie, wręcz zgniliznę. Co w tej sytuacji zrobić? Niektórzy akceptują — niejako przełykają — wszystko, co świat ma do zaoferowania. Inni wszystko odrzucają, chcąc mieć pewność, że nie wystawią się na żadne niekorzystne wpływy. Jeszcze inni starannie wystrzegają się szkodliwych form rozrywki, lecz od czasu do czasu z przyjemnością decydują się na coś stosunkowo wartościowego.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Ogólnie rzecz biorąc, rozrywkę można podzielić na dwie kategorie — na rozrywkę, która jest dla chrześcijan absolutnie nie do przyjęcia, i na taką, którą można zaakceptować lub nie.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
NIEBIAŃSKI OJCIEC podarował nam coś niezwykle cennego — stworzył nas jako istoty rozumne, zdolne do odzwierciedlania Jego przymiotów (Rodzaju 1:27). Dzięki temu potrafimy na przykład ocenić wartość zasad biblijnych.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
W dzisiejszym skomplikowanym świecie umiejętność analizowania zasad biblijnych jest szczególnie ważna, ciągle bowiem pojawia się tyle nowych kwestii, że do uporania się z nimi nie wystarczyłby nawet najobszerniejszy zbiór przepisów.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Niektórzy uważają, że małżeństwo jest nieodzownym warunkiem szczęścia — że nie można czuć się w życiu spełnionym, jeśli nie znajdzie się partnera. Ale to nieprawda! Jezus, mężczyzna nieżonaty, nazwał stan wolny „darem” i zachęcił, żeby w miarę możliwości „uczynić temu miejsce” (Mateusza 19:11, 12). Również apostoł Paweł wskazywał na zalety stanu wolnego (1 Koryntian 7:32-38). Oczywiście ani Jezus, ani Paweł nie wprowadzili żadnego sztywnego przepisu. Zakaz zawierania związków małżeńskich w rzeczywistości należy do „nauk demonów” (1 Tymoteusza 4:1-3). Niemniej stan wolny przynosi liczne korzyści (...). Dlatego nie byłoby mądrze decydować się na małżeństwo z błahych powodów, na przykład pod presją otoczenia.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
(...) jedynie w małżeństwie mogą być właściwie zaspokajane pragnienia seksualne. Współżycie cielesne w obrębie tego związku przysparza prawdziwej radości (Przysłów 5:18). Osoby w stanie wolnym wiedzą, że pragnienia seksualne bywają bardzo silne — nawet jeśli ma się już za sobą okres nazwany w Biblii „rozkwitem młodości”, kiedy to popęd płciowy zaczyna się wzmagać. Jeżeli straci się nad nimi kontrolę, mogą popchnąć do nieczystego, niewłaściwego postępowania.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Bez względu na to, z jakich powodów ktoś decyduje się na małżeństwo, powinien patrzeć na nie realistycznie. Paweł wspomniał, że wstępujący w ten związek „będą mieć udrękę w ciele” (1 Koryntian 7:28). Stan małżeński niesie ze sobą wyzwania, z którymi w stanie wolnym nie trzeba się zmagać. Jeśli jednak postanawiasz wyjść za mąż lub się ożenić, co możesz zrobić, żeby doświadczać jak najmniej udręk i jak najwięcej szczęścia? Przede wszystkim mądrze wybierz partnera.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Musimy strzec swego języka po pierwsze dlatego, że to, co mówimy, wywiera silny wpływ na innych. W Księdze Przysłów 15:4 czytamy: „Spokój języka jest drzewem życia, lecz jego przewrotność oznacza załamanie na duchu”. Łagodne, kojące słowa działają na słuchaczy ożywczo. Natomiast przewrotne i pokrętne mogą ich załamać. Trzeba otwarcie przyznać, że swymi wypowiedziami możemy kogoś zranić lub uleczyć (Przysłów 18:21).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Nawet gdybyśmy bardzo się starali, nie zdołamy zapanować nad swym językiem w całej pełni. Jest to związane z drugą przyczyną, dla której musimy go strzec: Otóż z powodu grzechu i niedoskonałości mamy tendencję do robienia z daru mowy niewłaściwego użytku. Słowa płyną z serca, a „skłonność serca człowieka jest zła” (Rodzaju 8:21; Łukasza 6:45). Dlatego kiełznanie języka to prawdziwa walka (Jakuba 3:2-4). Chociaż jednak nie potrafimy go całkowicie ujarzmić, bez wątpienia możemy stale robić w tej dziedzinie postępy. Podobnie jak pływak kierujący się w górę rzeki musi nieustannie walczyć z nurtem, tak my musimy ciągle walczyć z grzeszną skłonnością do niewłaściwego używania języka.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Sposób, w jaki korzystamy z daru mowy, wpływa więc nie tylko na nasze stosunki z innymi ludźmi, ale także na naszą więź z Bogiem.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Wulgarny język. W dzisiejszym świecie przekleństwa i inne wulgaryzmy są bardzo rozpowszechnione. Niektórzy używają ich dla ubarwienia swoich wypowiedzi. Są też osoby o tak ubogim słownictwie, że nie potrafią nic powiedzieć bez wtrącania nieprzyzwoitych słów. Satyrycy często w niewybredny sposób nawiązują do seksu, żeby rozbawić publiczność. Ale wulgarny język to nic śmiesznego. Prawie dwa tysiące lat temu apostoł Paweł udzielił chrześcijanom w Kolosach natchnionej rady, by odrzucili „sprośną mowę” (Kolosan 3:8). A zborowi w Efezie napisał, że „sprośne żarty” nie powinny być wśród chrześcijan nawet wspominane (Efezjan 5:3, 4).
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Ludzie lubią rozmawiać o innych. Czy zawsze musi to być złe? Nie, jeśli w grę wchodzi niewinna pogawędka — jeśli wymienia się pozytywne lub pożyteczne informacje (...). Rozmowa taka może jednak przerodzić się w krzywdzące plotkowanie, kiedy jej uczestnicy zaczynają wypaczać fakty lub ujawniać czyjeś prywatne sprawy. Co gorsza, może się przerodzić w rzucanie oszczerstw, a to już zawsze jest szkodliwe. Oszczerstwo to kłamliwa wypowiedź, której celem jest zniesławienie kogoś.

♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Trzeba przyznać, że z powodu wrodzonej niedoskonałości wszyscy nieraz mówimy coś, czego później żałujemy.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Biblia bardzo zdecydowanie potępia zwyczaj rzucania obelg.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Ucz się dopatrywać w ludziach dobrych stron, a potem im o nich mów.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Bądźmy pewni, że Bóg dostrzega i ceni wysiłki, na jakie się zdobywamy, by pocieszać zasmuconych współwyznawców.
♀Szarlotka (), dodano 2012-01-21
Powodowani miłością, chcemy tak udzielać innym rad, by ich to nie przytłaczało. Co może nam w tym pomóc? Warto uwzględnić trzy sprawy wpływające na skuteczność rady: jakie mamy nastawienie i pobudki, na czym opieramy swoją sugestię oraz w jaki sposób ją przedstawiamy.
pokaż wszystkie (31)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz