Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4+9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 970 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Trzy kobiety z Westport


Tytuł oryginalny Three Weissmanns of Westport

Autor Schine Cathleen
Dodane przez ♀edyta ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 2010
Tagi zmiany, małżeństwo, rozstanie, konsekwencje
Pokaż podobne

Od wydawcy

Współczesna wersja „Rozważnej i romantycznej”! W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieść się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla której zupełnie stracił głowę. Konsekwencje jego decyzji najbardziej odczują niespodziewające się niczego żona i ich dwie córki. Miranda jest energiczną, zdecydowaną kobietą o duszy romantyczki, pełną entuzjazmu i optymizmu. Annie to jej zupełne przeciwieństwo – nad wiek poważna i rozsądna. Wyjeżdżają wraz z matką na wieś, gdzie ich życie zupełnie się odmieni… Prawa do powieści zakupiło HBO i na jej podstawie powstanie wkrótce serial telewizyjny.

„Trzy kobiety z Westport” to najlepsza powieść Cathleen Schine. Mądra, zgrabnie skonstruowana i poruszająca do głębi. Jest hołdem złożonym Jane Austen i łączy w sobie wszystkie charakterystyczne dla jej prozy cechy: satyryczny obraz społeczeństwa, sarkastyczny dowcip, delikatny urok, plastyczny język i zamiłowanie do szczegółu”.
„The New York Review of Books”

„»Trzy kobiety z Westport« to powieść tak pełna radości życia, że jej pisanie musiało sprawiać autorce prawdziwą frajdę. To współczesna powieść o fabule luźno opartej na historii znanej nam z »Rozważnej i romantycznej« Jane Austen”.
„US Today”

„Dzięki swojemu wspaniałemu poczuciu humoru i dystansowi Schine w figlarny sposób przedstawia i analizuje kłamstewka, oszustwa, zagubienie i rozterki uczciwych serc swoich bohaterów”.
„The New Yorker”

„Schine wprawia typową dla Austin maszynerię w idealny ruch… Dodając jej nowoczesne akcenty i utrzymując odpowiednie tempo narracji uzyskuje ruchomy, żywy obraz… Szukanie podobieństw i różnic pomiędzy historiami z początku XIX i XX wieku to wspaniała zabawa, ale największą przyjemność daje poznanie powołanych do życia przez autorkę dziewcząt i śledzenie ich niezręcznych prób znalezienia szczęścia…”
„The Boston Globe”

„Zamieńcie dystyngowaną dziewiętnastowieczną Anglię na ekskluzywne dzielnice współczesnego Connecticut, dodajcie dwie siostry – jedną porywczą, drugą praktyczną – i doprawcie to wszystko szczyptą romansu, rodzinnych niesnasek, nagłych wypadków i wspaniałych niespodzianek, a w wyniku tej mieszanki otrzymacie »Trzy kobiety z Westport« – hołd, jaki Cathleen Schine złożyła Jane Austen”.
„Elle”

Nie istnieje taka książka Cathleen Schine, która byłaby pozbawiona ciętego poczucia humoru i ostrego spojrzenia na rzeczywistość”.
„Wall Street Journal”

Cathleen Schine jest autorką światowych bestsellerów, z których wiele doczekało się adaptacji filmowych. Pisuje również artykuły dla „New Yorkera”, „New York Review of Books”, „The New York Times Sunday Magazine” i „The New York Times Book Review”. Dorastała w Westport.

[Prószyński i S-ka, 2010]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz