Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0*2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2110 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

UwięzionaAutor Anne-Lise Boge
Dodane przez ♀bar_naba ()
Forma powieść
Gatunek romans
Rok pierwszego wydania 2007
Tagi Saga Grzech pierworodny
Pokaż podobne

Od wydawcy

Mali martwi się o swoje dzieci. Dorbet uległa urokowi młodego dziedzica z sąsiedztwa i gotowa jest zrobić dla niego wszystko. Ruth nie może znaleźć sobie miejsca w domu. Wypatruje jedynie listu, który ciągle nie nadchodzi. Dziewczyna chudnie z tęskonoty, jest coraz bledsza, coraz bardziej milcząca...

" Mali pogłaskała Ruth po chudych plecach. - To minie - powiedziała. - Potrwa jakiś czas, ale w końcu minie. - To nigdy nie minie! - zawołała Ruth. - Samuel i ja... bo dla mnie nigdy nie będzie istniał nikt inny. I Samuel powiedział, że dla niego też nie. Że my... Powiedział, że spotkamy się następnego lata i wtedy ... - Jeśli tak powiedział, to z pewnością słowa dotrzyma - przerwała jej Mali spokojnie. - To przecież człowiek w służbie Boga, o ile mi wiadomo uczciwy pod każdym względem. Dotrzyma słowa. Ruth skinęła głową, ale jej oczy napełniły się łzami. - To dlaczego w takim razie on się do mnie nie odzywa? - wyszeptała zrozpaczona."
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀bar_naba (), dodano 2008-07-09
Kiedy wniesiono miski z dymiącą krwią, Mali usiadła przy jednej, by mieszać stygnący płyn. Ale wzięła większą z miednic, Ingeborg wniosła do domu sztuki mięsa, w miarę jak rzeźnik rozbierał tusze. Dorbet zajęta była krajaniem słoniny, Ruth zaś dzieliła na drobniejsze części duże kawałki mięsa, zdejmowała z nich tłuszcze, odkładała na kupki, oddzielnie mięso do gotowania, oddzielnie szynki i boczki, oddzielnie to, co Ane zmieli, a potem zrobi z tego kiełbasy. Najpierw jednak trzeba oczyścić w wielkiej balii całe metry jelita. Na razie kiszki moczą się w krwistej, mętnej wodzie niczym długie węże. Mali nawet nie spoglądałą w tamtą stronę, pozostałe kobiety też nie. To nie był piękny widok.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz