Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 7+8:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1485 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

W drodze


Tytuł oryginalny On the Road

Autor Jack Kerouac
Dodane przez ♀anwilq ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 1957
Tagi beat generation, bitnicy, podróż, Stany Zjednoczone, narkotyki, alkohol, poszukiwanie, mistycyzm, jazz
Pokaż podobne

Od wydawcy

Młody pisarz Sal Paradise w towarzystwie przyjaciela, nieobliczalnego włóczęgi, rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżując autostopem i kradzionymi samochodami, szukają przygód, jazzu, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości…

Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej i groteskowej obyczajowości powojennej Ameryki.

"W drodze" to legendarny manifest bitników, najważniejsze – obok "Nagiego lunchu" Burroughsa i "Skowytu" Ginsberga – dzieło w literackim dorobku pokolenia, utwór, w którym pod pseudonimami pojawiają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele beat generation.

Ta na poły autobiograficzna książka, która uczyniła Kerouaca sławnym, jest porywającą ekstatyczną przygodą – taką jak opisana w niej podróż.


"Znajdujemy w tej powieści fragmenty wręcz zapierające dech swym literackim pięknem. Są tutaj także epizody – choćby wycieczka do Meksyku i tamtejszych domów rozkoszy – budzące grozę, liryczne i zabawne.
Mamy tu wreszcie opowieści o jazzie, które nie mają sobie równych w amerykańskiej prozie, zarówno pod względem wnikliwości, stylu, jak i językowego kunsztu. »W drodze« to wielka powieść".
"The New York Times"

"Jakiś wewnętrzny głos sprzeciwia się nazwaniu tej książki powieścią. Nie ma tutaj ani śladu fabuły, a jednocześnie to najbardziej porywająca z opowieści – o niesamowitym zacięciu narracyjnym i ogromnej energii".
"The Washington Post"


Jack Kerouac (1922-1969), przedstawiciel i czołowy kronikarz beat generation, a także autor tej nazwy.
Po niebywałym sukcesie powieści "W drodze" (On the Road, 1957) opublikował wiele kolejnych, nawiązujących do niej tematem i formą, m.in. "Włóczędzy Dharmy" (1958), "Podziemni" (1958), "Doctor Sax" (1959), "Lonesome Traveler" (1960), "Big Sur" (1962).

[Wydawnictwo W.A.B., 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz