Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9+4:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1485 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

W dżungli życia. Poradnik dla dziewczyn i chłopców (oraz niektórych dorosłych)Autor Beata Pawlikowska

Od wydawcy

Moja podróż przez życie nie była łatwa. Musiałam się wiele razy sparzyć i dostać od losu po głowie, żeby w końcu zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Kiedyś wydawało mi się, że jestem najbardziej samotną i nieszczęśliwą osobą na świecie. Potem zrozumiałam, że bezczynne siedzenie i użalanie się nad sobą do niczego nie prowadzi. Wtedy zakasałam rękawy i wzięłam się do pracy. Zostałam Dyrektorem Mojego Życia. Znalazłam w sobie siłę i odwagę, żeby spełniać swoje marzenia i żyć szczęśliwie. I o tym właśnie napisałam tę książkę. Właściwie jest to także książka podróżnicza, bo opowiada o mojej podróży przez życie.
Beata Pawlikowska
www.beatapawlikowska.com

Piękna i mądra książka, dzięki której , być może, wielu młodych ludzi odnajdzie swoje miejsce w życiu. Rady, które daje Beata Pawlikowska wynikają z jej własnych doświadczeń, dlatego książka jest wiarygodna. Czytając ją przypominałam sobie podobne sytuacje z mojego życia, te same zadawane sobie pytania i pierwsze próby odpowiedzi na nie. Dziś już wiem, że - jak pisze autorka - "jesteś dobry, jeżeli sam wiesz czego chcesz i spełniasz swoje oczekiwania, bo kto lepiej od ciebie będzie wiedział czego naprawdę potrzebujesz".
Beata Kozidrak

Beata Pawlikowska podpowiada czytelnikom jak być silniejszym i szczęśliwszym w życiu. Uzdrawiająca lektura!
Tomasz Raczek

Immanuel Kant przez całe życie mieszkał w Królewcu. Nie wyjechał z niego nawet na pół godziny. Beata Pawlikowska mieszka wszędzie i gdyby była jakaś lepsze komunikacja na Księżyc, to pewnie i stamtąd zdawałaby relacje. Kanta dziś nikt nie czyta, Pawlikowską wielu. Przewaga podróżowania nad siedzeniem bez ruchu w jednym miejscu jest zatem oczywista. Ta książka opowiada o podróży, ale przez zupełnie nowe terytorium – czyli przez własne życie. Dla Młodych Małpoludów będzie to naprawdę ciekawa mapa…
Stanisław Tym

Świetny przewodnik w tej najważniejszej podróży – często ekstremalnej, pełnej niebezpiecznych zakrętów – w podróży przez życie po własne szczęście i wewnętrzny spokój.
Marek Kamiński – polarnik, zdobywca biegunów.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-09
Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących - jak mi się wydawało - we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i chęci innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę, a ja organizowałam następną wyprawę do Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Wiele razy rzeczywiście byłam bliska utonięcia w trzęsawiskach i bagnach dżungli amazońskiej i życiowych pułapek takich jak narkotyki, alkohol, anoreksja, bulimia, samotność czy przemoc. Ale zawsze w ostatniej chwili ratował mnie wewnętrzny głos, który zaczynał krzyczeć, że przecież nie tego szukałam i nie o to mi chodziło. Nie chciałam kończyć nieszczęśliwie jako bohaterka tragedii.

Chciałam żyć i być szczęśliwa. Powracałam więc do przerwanej podróży przez rzeczywistość i wyruszałam na kolejny koniec świata, żeby na nowo próbować znaleźć drogę we właściwym kierunku. Gdybym wiedziała dokładnie czego szukam albo jakie pytania powinnam zadać spotykanym po drodze ludziom, być może byłoby mi łatwiej. Ja tylko czułam, że powinno być inaczej, że życie nie może być beznadziejnym splotem okoliczności, w których człowiek jest bezradnym więźniem. I rzeczywiście. Odkryłam kilka ważnych rzeczy, o których nikt mi nigdy nie powiedział. Musiałam sama sparzyć się wiele razy, żeby je zrozumieć. Dlatego postanowiłam o nich napisać.

Nauczyłam się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Metodą prób i błędów odkryłam wreszcie jak sobie radzić i co w życiu jest najważniejsze. Ułożyłam swoje życie tak, że jestem szczęśliwa. Ta książka opowiada o tym, jak szukałam właściwej drogi i jak ją odnalazłam. Mam nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć siebie i swoje miejsce w świecie
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz