Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6*3:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1485 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
W grobie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

W grobie


Tytuł oryginalny At grave's end

Autor Jeaniene Frost
Dodane przez ♀Tala86 ()
Forma powieść
Gatunek fantasy
Rok pierwszego wydania 2012
Tagi brak
Pokaż podobne

Od wydawcy

Niektóre rzeczy nie pozostają w grobie.

To powinien być najlepszy czas w życiu półwampirzycy Cat Crawfield. Ze swoim nieumarłym kochankiem Bonesem u boku z powodzeniem chroni śmiertelników przed złymi nieumarłymi. Jednakże, chociaż Cat używa kolejnych przebrań, żeby zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy przed zuchwałymi krwiopijcami, zostaje w końcu zdemaskowana, a to naraża ją na straszliwe niebezpieczeństwo.

Jakby tego było mało, dawna znajoma Bonesa z determinacją usiłuje pogrzebać go raz na zawsze. Schwytana w sieć mściwej wampirzycy, ale zdecydowana pomóc Bonesowi, który stara się nie dopuścić do użycia śmiertelnie groźnej magii, Cat pozna prawdziwe znaczenie określenia „zła krew”. I nie pomogą jej sztuczki, których się nauczyła jako agentka specjalna. Będzie musiała zdać się na swoje wrodzone instynkty, żeby uratować siebie i Bonesa od losu gorszego niż śmierć.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Tala86 (), dodano 2012-08-01
Zemsta nie idzie w parze z miłością

W grobie to już trzeci tom z serii Nocna Łowczyni, która wyszła spod pióra jednej z najlepszych amerykańskich autorek specjalizującej się w romansach paranormalnych – Jeaniene Frost. W tej książce poznajemy dalsze przygody Cat, w wampirzym świecie znanej jako Ruda Kostucha, i Bones’a – jej nieumarłego ukochanego.

Cat nadal pracuje w jednostce swojego wuja. Jednak co raz częściej jej przebrania są demaskowane, czym kobieta naraża nie tylko siebie (a to nie podoba się Bonesowi) ale i cały zespół. Dlatego nie pozostaje im nic innego jak tylko znaleźć i wyszkolić nową członkinię zespołu, która przejęłaby obowiązek wystawiania się w czasie akcji jako przynęta. Dodatkowo jeden z członków zespołu zgłasza się do przemiany w wampira, szkoda tylko, że robi to z nieodpowiednich pobudek.

Gdyby tego było mało to na Cat i Bones zyskują nowego wroga. Pewna prawampirzyca pragnie zemsty, aby ją dopełnić nie cofnie się przed niczym. Nawet użyje w tym celu zakazanej magii. Dlatego stwórca Bonesa zaproponuje sojusz, dzięki któremu ich klany się połączą. Jednak Cat ma wrażenie, że Mencheres nie do końca mówi im prawdę. Co jeszcze ukrywa? Tego musicie dowiedzieć się sami, w trakcie czytania książki.

Przygody Cat i Bonesa zawładnęły moim sercem już od samego początku. Z zapartym tchem wyczekuję kolejnych tomów i zastanawiam się co też nowego autorka zgotuje swoim bohaterom. Niestety W grobie trochę mnie zawiodła, liczyłam na naprawdę dynamiczną powieść z tak zwanym pazurem. Co prawda dynamiczna fabuła i szybka akcja wypełniona niespodziewanymi zwrotami, rzeczywiście stanowią nieodłączny element tej powieści. Jednak pazura nijak nie umiem w niej znaleźć, no może po za niewielkimi wyjątkami.

Przede wszystkim nie pasuje mi w tej części kreacja głównej bohaterki, która w poprzednim tomie, była osobą zadziorną, temperamentną, upartą, potrafiącą zadbać o siebie i dość niezależną. Natomiast w tej powieści odniosłam wrażenie, że autorka znacznie przytemperowała jej charakter. Dużo więcej razy nasza Ruda Kostucha była ratowana z opresji, niż sama wywalczała sobie wolność i życie. Na szczęście postać Bonesa była taka jak być powinna i w jego przypadku nie mogę się przyczepić do niczego.

Podsumowując. Mimo wszystko W grobie jest świetną książką z której zagadki i tajemnice wprost wylewają się ze stronic. Szkoda tylko, że główna bohaterka nie do końca za nimi nadąża. Dodam jeszcze, że książkę czyta się, a raczej pochłania, w naprawdę zastraszająco szybkim tempie. Dlatego fanom serii nie muszę jej polecać, bo i tak każdy po nią sięgnie. Natomiast tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z przygodami tej niezwykłej pary, polecam rozpocząć swoją przygodę od pierwszego tomu, aby od razu się nie zniechęcić.
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz