Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-6:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2159 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

W pustyni i w puszczyAutor Henryk Sienkiewicz
Dodane przez ♀bar_naba ()
Forma powieść
Gatunek literatura dziecięca/młodzieżowa
Tagi pustynia, odwaga, Nel, Staś, lektura, lektury, porwanie, ekranizacja, niewola, baobab, słoń, podróż, lew, Afryka, dzieci, literatura dla dzieci i młodzieży
Pokaż podobne

Od wydawcy

„W ciszy słychać było tylko zziajany oddech wielbłądów i głuche, szybkie uderzenia ich nóg o piasek, a czasem świst batów. Nel była już tak znużona, że Staś musiał podtrzymywać ją na siodle. Co chwila zapytywała, czy prędko dojadą, i widocznie krzepiła ją tylko nadzieja rychłego zobaczenia ojca. Ale na próżno rozglądali się oboje dokoła. Upłynęła godzina, potem druga: ani namiotów, ani ognisk nigdzie nie było widać. Wówczas włosy powstały na głowie Stasia, albowiem zrozumiał, że ich porwano”.

Książka opowiada o przygodach 14-letniego Polaka Stasia i 7-letniej Angielki Nell, którzy zostali porwani. Dzielny chłopiec zabija porywaczy i wraz ze swą małą towarzyszką i parą czarnych służących wędruje przez afrykańskie bezdroża, przeżywa przygody mrożące krew w żyłach i po wielu miesiącach pełnej niebezpieczeństw podróży dociera z karawaną do swoich. Ta piękna powieść od chwili powstania należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej.

[Prószyński i S-ka, 1999]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Thelostkate (), dodano 2008-09-21
Niebezpieczna książka. Staś kumuluje w sobie złe cechy Polaka przedstawione jako cnoty najwyższe. Arcydzieło ksenofobii i sarmackiej megalomanii.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-28
A Nel wspięła się na paluszki i zarzuciła mu ręcę na szyję. Chciała go pocieszyć, chciała z bliska, z noskiem przy jego twarzy, wyszeptać podziękowanie, ale ponieważ nie umiała znaleźć słów odpowiednich, więc ścisnęła go tylko jeszcze mocniej za szyję i pocałowała w ucho*.
♀silverraven (), dodano 2008-11-17
Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-29
-Nel! (...) nie płacz
– Nie, Stasiu... ja nie chcę płakać... tylko mi się tak... oczy pocą.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz