Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2237 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Wigilia Wszystkich Świętych
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Wigilia Wszystkich Świętych


Tytuł oryginalny Halloween Party

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1969
Tagi śledztwo, tajemnica, zagadka, zbrodnia, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, sensacja
Pokaż podobne

Od wydawcy

„Tam ją znaleźliśmy – ciągnęła pani Oliver. – Wie pan, ktoś wepchnął jej głowę w wodę z jabłkami. Wepchnął i przytrzymał; oczywiście już nie żyła. Utopiła się. Utopiła się w ocynkowanym wiadrze pełnym wody. Klęcząc, pochylała głowę, żeby schwytać jabłko. Nienawidzę jabłek – powiedziała pani Oliver – i do końca życia nie chcę już ich widzieć”.

31 października, w wieczór poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, odbywa się typowe dla tej okazji przyjęcie. Są wydrążone od środka dynie udające koszmarne maski z płonącymi świeczkami w oczach, jest mroczny nastrój, są makabryczne żarty i zabawy. Jest trochę strasznie, a trochę wesoło, bowiem uczestnicy przyjęcia są młodzi i śmiało drwią sobie z duchów oraz śmierci. I właśnie wtedy przychodzi śmierć, niespodziewanie, po cichu, bez świadków. Na ofiarę wybiera młodziutką Joyce, już jednak szuka następnej. Tak przynajmniej sądzi Herkules Poirot, którego o zbrodni powiadamia autorka powieści kryminalnych Ariadna Oliver.

[Hachette Livre Polska, 2001]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-02
Tam ją znaleźliśmy – ciągnęła pani Oliver. – Wie pan, ktoś wepchnął jej głowę w wodę z jabłkami. Wepchnął i przytrzymał; oczywiście już nie żyła. Utopiła się. Utopiła się w ocynkowanym wiadrze pełnym wody. Klęcząc, pochylała głowę, żeby schwytać jabłko. Nienawidzę jabłek – powiedziała pani Oliver – i do końca życia nie chcę już ich widzieć.
♀edyta (), dodano 2011-05-18
- W jakimś szalonym umyśle mogła zrodzić się myśl, że zamordowanie kogoś na przyjęciu w wieczór Hallowe'en to wspaniały pomysł, zupełnie jak z powieści. I to wszystko, od czego może pan zacząć. To po prostu ktoś, kto był na przyjęciu. - Pod krzaczastymi brwiami para oczu błysnęła w stronę Poirota.
- Ja też tam byłem - powiedział. - Przyszedłem później, żeby popatrzeć, co się dzieje. - Energicznie kiwnął głową. - Tak, to dopiero problem, prawda? jak ogłoszenie w gazetowej rubryce towarzyskiej: Wśród obecnych był morderca.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz