Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 8+8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 2663 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka


Tytuł oryginalny Influence. Science and Practice

Autor Robert Cialdini
Dodane przez ♀silverraven ()
Forma praca naukowa
Gatunek naukowa/akademicka
Rok pierwszego wydania 1993
Tagi psychologia społeczna, komunikacja interpersonalna, stosunki interpersonalne, wpływ, człowiek, ludzie, manipulacja
Pokaż podobne

Od wydawcy

Jak nakłonić innego człowieka do zmiany sposobu postępowania?
Do podjęcia lub zmiany decyzji?
Jak dokonać tego, by zmiany takiej sam zapragnął?
Jak obronić się przed wpływem innych na nasze własne decyzje?
Jak uniknąć sytuacji, w których dopiero po czasie orientujemy się, że oto ktoś (znowu ) naciągnął nas na coś, na co wcale nie mamy ochoty?

Książka "Wywieranie wpływu na ludzi" udziela jasnych i przekonujących odpowiedzi na te pytania. Skierowana jest do osób, które zawodowo zajmują się wpływaniem na innych: do dziennikarzy i psychologów, kierowników i negocjatorów, specjalistów od reklamy i marketingu, prawników i ekonomistów, nauczycieli i wykładowców. Służyć może wiedzą i pomocą zarówno tym, którzy chcą wpływać na innych, jak i tym, którzy pragną się obronić przed podobnym wpływem.

Jest to więc ksiązka dla każdego z nas.

Robert B. Cialdini jest światowej sławy naukowcem, profesorem psychologii społecznej. Jego badania nad wpływem trafiają na strony wszystkich znanych podręczników psychologii.

Trzy kolejne wydania ksiązki "Wywieranie wpływu na ludzi" stały się bestsellerem w USA. Jest ona podręcznikiem w ponad dwudziestu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Inaczej niż zwierzęta, których moce poznawcze zawsze pozostawiały wiele do życzenia, ludzie sami stworzyli własną nieadekwatność, konstruując świat radykalnie bardziej skomplikowany niż ten, który zastali.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Czasami od myślenia odstrasza nas nie związany z nim wysiłek, lecz wnioski, do jakich moglibyśmy dojść, gdybyśmy się oddali tej czynności.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Gdy obraz własnej osoby ulegnie zmianie, czyni to człowieka podatnym na różne manipulacje ze strony innych, pragnących tę zmianę wykorzystać.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Gdy przychodzi do dawania wolności, bardziej niebezpieczne jest dawać je tylko do pewnego momentu, niż nie dawać ich w ogóle.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Najlepszym świadectwem rzeczywistych uczuć czy przekonań człowieka są nie jego słowa, lecz czyny. Obserwatorzy usiłujący wywnioskować, jakie są czyjeś przekonania, bardziej się skupiają na jego działaniach, niż słowach. Psychologowie wykryli, że podobna prawidłowość obowiązuje i przy wnioskowaniu przez człowieka o jego własnych przekonaniach. Podstawowym źródłem informacji o własnych przekonaniach, postawach czy wartościach jest nasze własne zachowanie.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Nie musisz być gwiazdą, by świecić. Czasami wystarcza, że jesteś jakoś związany z jakąś gwiazdą.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Ogólna reguła jest taka, że kiedy opadnie już kurz wyścigu i widzimy zwycięzców zachowujących się jak przegrani (i na odwrót), to powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność w stosunku do okoliczności, które cały ten kurz podnoszą.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Podejmując decyzję na temat czegoś lub kogoś, bardzo często opieramy ją nie na całej dostępnej nam informacji, lecz jedynie na jakimś jej pojedynczym fragmencie. Często jest to fragment ważny i dla decyzji istotny, jednak ponieważ jest to tylko jeden, izolowany element, opieranie całej decyzji tylko na nim wystawia nas na niebezpieczeństwo popełniania błędu. Gdy zaś błąd taki zechce wykorzystać jakiś spryciarz, możemy wyjść na kompletnych głupców, albo jeszcze gorzej.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Pomimo niezwykłego wyrafinowania ludzkiego aparatu umysłowego, który pozwolił naszemu gatunkowi zdominować całą planetę, zbudowaliśmy na Ziemi otoczenie tak złożone, szybko zmieniające się i przeładowane informacją, że możemy sobie z nim poradzić tylko poprzez odwołanie do prymitywnych sposobów reagowania charakterystycznych dla zwierząt, które tak dawno temu prześcignęliśmy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Przede wszystkim zrozumieć należy fakt, że naszym rzeczywistym przeciwnikiem nie jest osoba posługująca się regułą wzajemności (czy jakimś innym narzędziem wpływu społecznego). Osoba taka jedynie wyzwala – niczym mistrz jujitsu – siły tkwiące poza nią samą. Rzeczywistym przeciwnikiem jest sama reguła, ponieważ to w niej tkwią siły, którym ulegamy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Raz danych wolności nie można ludziom odebrać bez walki.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Zwykle uważamy nastolatków za niezależnych i buntowniczych. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że dotyczy to najczęściej jedynie ich stosunku do własnych rodziców. Pośród sobie podobnych powszechnie ulegają społecznym dowodom słuszności.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Cywilizacja rozwija się przez wzrost liczby operacji, które możemy wykonywać bez myślenia o nich.

[Alfred North Whitehead]
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Wszystko powinno zostać uproszczone tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale nie bardziej.

[Albert Einstein]
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-12-27
Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy czasami mają rację.

[Winston Churchill]
pokaż wszystkie (15)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz