Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
oraz 4581 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Zakochany duch
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Zakochany duch


Tytuł oryginalny The Ghost in love

Autor Jonathan Carroll
Dodane przez ♂rafar ()
Forma powieść
Gatunek romans
Rok pierwszego wydania 2007
Tagi duch, mówiący pies, miłość, pies
Pokaż podobne

Od wydawcy

Wejdź w rozedrgany świat najnowszej powieści Jonathana Carrolla i przeżyj przyprawiającą o zawrót głowy przygodę.

"Duch zakochał się w kobiecie nazwiskiem German Landis. Gdyby ciągle miał serce, zatrzepotałoby w nim na sam dźwięk tego niebywałego, dziwnego imienia".

Czy człowiek może przeżyć swoją śmierć? Ben Gould nie od razu zrozumiał, że jako jeden z nielicznych tego dokonał. W niebie też zdarzają się awarie... Zanim przyzna, że ten fakt jest dla ludzi szansą na duchowy rozwój, będzie musiał sobie poradzić z niebezpiecznym włóczęgą, Aniołem Śmierci i bolidem Formuły 1. Na szczęście może liczyć na pomoc ludzi i zwierząt, które go kochają...

Czy zakochany duch jest jednym z kilku jego sprzymierzeńców czy wrogiem?
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-09-10
Jonathan Carroll należy do moich ulubionych autorów, w związku z czym zabierałam się do czytania książki „Zakochany duch” z niecierpliwością i nadzieją na następną super powieść.

Niestety, zawiodłam się. Po przeczytaniu tej książki miałam wrażenie, że autorowi zabrakło natchnienia i napisał coś, by po prostu napisać. Zdecydowanie zabrakło mi tu tajemniczości i niesamowitości na granicy prawdopodobieństwa, którą charakteryzują się inne dzieła tego pisarza. Książka porusza ważny temat – mówi nam o tym, że nasza przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. Że żyją w nas osoby, którymi byliśmy kilka i kilkanaście lat temu. Podkreśla potrzebę życia w zgodzie z naszymi wewnętrznymi osobowościami. Oraz potrzebę pogodzenia się z faktem, że nasze „ja” ma różne odcienie, zarówno te dobre (miłość, przyjaźń, bezinteresowność), jak i negatywne (złość, chęć przemocy, gdy ktoś nas krzywdzi).
Jednak ten ważny temat nie jest oprawiony w kunszt fantazji, jakim do tej pory wykazywał się Carroll. Awaria systemu w niebie (skądś mi już znana) i nowy gatunek zwierząt to jakby za mało. Jednak to nie znaczy, że książka jest zła i niewarta przeczytania. Gdyby została napisana przez kogoś innego, na pewno wydałaby mi się całkiem dobra, jednak po tym autorze po prostu spodziewałam się czegoś lepszego. Czegoś, co wciąga do tego stopnia, że po przeczytaniu pierwszej strony nie odkładam książki już do końca. Tego tu zabrakło.

Akcja książki zaczyna się, gdy Ben Gould przeżywa wypadek, podczas którego powinien był umrzeć. Niesie to za sobą konsekwencje, których nie jest w stanie przewidzieć nawet anioł śmierci. Ben musi poradzić sobie ze sobą samym, a kto w tej walce jest jego przyjacielem, kto zaś największym wrogiem, sprawdźcie sami...
Dodaj recenzję

Cytaty

♂rafar (), dodano 2008-03-18
Gdzieś w centrum miasta, które tkwi w każdym z nas, leży cmentarz starych miłości. Szczęściarze, zadowoleni ze swojego życia i z tego, z kim je dzielą, przeważnie o nim nie pamiętają. Nagrobki są wyblakłe lub poprzewracane, trawa nieskoszona, wszędzie plenią się jeżyny i dzikie kwiaty.
U innych miejsce to wygląda dostojnie i schludnie jak cmentarz wojskowy. Kwiaty podlano i ułożono, wysypane tłuczniem ścieżki są starannie zagrabione. Widać ślady częstych odwiedzin.
Cmentarz większości z nas przypomina szachownicę. Niektóre pola są zaniedbane albo wręcz leżą odłogiem. Kto by sobie zawracał głowę nagrobkami – czy też miłościami, które po nim spoczywają? Nawet nazwiska zatarły się w pamięci. Inne groby pozostają jednak ważne, choćbyśmy nie chętnie się do tego przyznawali. Odwiedzamy je często, niekiedy – prawdę mówiąc – zbyt często. Nigdy nie wiadomo jak się będziemy czuli po wyjściu z cmentarza: czasem będzie nam lżej, czasem ciężej na duszy. Nie sposób przewidzieć w jakim nastroju będziemy wracać do domu teraźniejszości.
♂rafar (), dodano 2008-03-18
Czasami kocha się innych za coś, czego oni sami nie są świadomi.

O naszym postępowaniu decyduje suma jaźni, które w nas żyją. Nie tylko "ja" tu i teraz. Nie sposób przewidzieć, która z nich zdominuje pozostałe.
♀silverraven (), dodano 2008-11-13
Człowiek czuje, że żyje dopiero gdy się zakocha albo przewróci na chodniku
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz