Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1-0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 21653 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Zatrute pióro
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Zatrute pióro


Tytuł oryginalny The Moving Finger

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1942
Tagi śledztwo, panna Marple, trucizna, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, pióro
Pokaż podobne

Od wydawcy

"- Wie pan co? Trochę się boję…
- Ma pani na myśli sprawę anonimów?
- Tak, bo wie pan… to by znaczyło… to musi znaczyć… - przerwała pogrążając się w myślach i mrużąc oczy. Potem powiedziała wolno, jak ktoś zaabsorbowany rozwiązywaniem jakiegoś trudnego problemu:
- Ślepa nienawiść… tak! Ślepa nienawiść! Ale nawet człowiek ślepy może przez przypadek trafić kogoś w samo serce. A co się wtedy stanie, proszę pana?"

Spokojne miasteczko na angielskiej prowincji gnębi plaga anonimów. Pisane są wyjątkowo agresywnym tonem, pełno w nich plugawych inwektyw, wszystkie mają podtekst seksualny. Otrzymują je zarówno jego mieszkańcy, jak i przyjezdni – w tym młody pilot Jerry Burton, który przybył tu na rekonwalescencję po poważnym wypadku. Z początku bagatelizuje on rozsyłane, zdawałoby się, bez żadnego zamysłu listy, z czasem jednak, poruszony wpływem, jaki mają na mieszkańców Lymstock, stwierdza, że dla uzdrowienia pełnej narastającego napięcia atmosfery należy zdemaskować autora. Niestety, jest już za późno, nienawiść zbiera śmiertelne żniwo…

[Hachette Livre Polska, 2001]
Jerry Burton, młody lotnik, przyjeżdża wraz z siostrą do małego, cichego miasteczka Lymstock na rekonwalescencję - jego samolot się rozbił i Jerry potrzebuje ciszy i spokoju, aby wyleczyć poranione ciało i skołatane nerwy. Lymstock wydaje się idealnym do tego celu miejscem. Pozory jednak mylą. Wkrótce miasteczkiem wstrząsa tragiczna wiadomość: pani Symmington popełnia samobójstwo po otrzymaniu ohydnego anonimu. Anonimy otrzymuje zresztą sporo osób w mieście - zatrute pióro nie próżnuje. Kto spośród sympatycznych mieszkańców Lymstock pod poczciwą twarzą ukrywa pełne jadu wnętrze.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-09-01
- Wie pan co? Trochę się boję…
- Ma pani na myśli sprawę anonimów?
- Tak, bo wie pan… to by znaczyło… to musi znaczyć… - przerwała pogrążając się w myślach i mrużąc oczy. Potem powiedziała wolno, jak ktoś zaabsorbowany rozwiązywaniem jakiegoś trudnego problemu:
- Ślepa nienawiść… tak! Ślepa nienawiść! Ale nawet człowiek ślepy może przez przypadek trafić kogoś w samo serce. A co się wtedy stanie, proszę pana?
♀edyta (), dodano 2011-05-28
Proszę dużo jeść, wysypiać się porządnie i starać się żyć, tak jak żyją rośliny.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz