Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5*9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1309 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Żegnaj, JaśminoAutor Ewa Barańska
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma powieść
Gatunek literatura dziecięca/młodzieżowa
Rok pierwszego wydania 2008
Tagi nastolatka, uroda, Jaśmina, nałóg, literatura dla dzieci i młodzieży, młodzież, młodzieżowa, literatura młodzieżowa, dobro i zło
Pokaż podobne

Od wydawcy

Jaśmina jest licealistką, którą natura hojnie obdarzyła talentem i urodą. Dom dał jej miłość, zasady moralne i... niezbyt mocne poczucie własnej wartości. Pragnęła być na topie i dobrze się bawić, najlepiej z narkotykowym dopingiem. Nigdy nie chciała popaść w nałóg.

Była przekonana, że wszystko ma pod kontrolą, tymczasem niepostrzeżenie dla siebie przekroczyła cienką granicę, poza którą nie rozróżnia się już dobra od zła, niegodziwość powszednieje, sumienie traci wrażliwość, nieprawość staje się sposobem na życie, i gdzie nawet okrutna zbrodnia nie przywołuje do opamiętania.

Za czyny popełnione w nierzeczywistym świecie narkotycznych oparów karę wymierza świat realny. Jaką cenę zapłaci Jaśmina?


Ewa Barańska jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej dorobku literackim znajdują się m.in. powieści: "Kosmiczna heca, czyli wakacje z Zielonym", "Kosmiczna heca, czyli na Wiridii", "Kamila", "Karla M.", "Ja, Blanka", "Z kim płaczą gwiazdy"; opowiadania: "Propozycja nie do odrzucenia", "Nocna przygoda" oraz słuchowiska radiowe: "Filip i Helena i Ezechiel". W swoich powieściach dla młodzieży autorka podejmuje tematy trudne, ale aktualne; nie stroni też od tematów kontrowersyjnych, takich jak samobójstwo czy anoreksja.

Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa Telbit "Kamila" została doceniona przez młodych czytelników i znalazła się na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w Polsce.

[Wydawnictwo Telbit, 2008]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-03-17
Dlaczego jednych się kocha mimo wszystko, a inni nawet najlepszymi uczynkami nie mogą sobie zasłużyć na miłość? Co naprawdę przemawia do ludzkich serc? Czy uczucia w ogóle mają coś wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz