Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2*9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1309 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Żołnierze SikorskiegoAutor Aleksander Grobicki

Od wydawcy

Wspomnienia Aleksandra Grobickiego obejmują okres od 1 IX 1939 r. do 24 IV 1945 r. Od wybuchu wojny do jej faktycznego zakończenia na froncie włoskim. Wojna zaskoczyła autora, młodego wówczas praktykanta PAT-a w Londynie. Tam więc zaciągnął się już w pierwszych dniach do wojska polskiego. Zakończył ją jako zaprawiony w boju obserwator artyleryjski, pierwszy oficer ogniowy w randze podporucznika.

Szlak wędrówek wojennych autora jest naprawdę imponujący: Anglia, Francja, Szkocja, Bliski Wschód (po opłynięciu niemal całej Afryki) i wreszcie - drogą przez Egipt - Włochy. Dzieje wojenne Grobickiego to nie tylko historia wysiłku i bohaterstwa żołnierza frontowego (autor brał czynny udział w walkach na szlaku od Monte Cassino do Bolonii), ale przede wszystkim los żołnierza tułacza działającego na tyłach wielkiej machiny wojennej. W Coetquidan był uczniem podchorążówki, w Londynie tłumaczem, na Bliskim Wschodzie, w Khanaqin - instruktorem samochodowym. W pierwszej akcji bojowej wziął udział dopiero w marcu 1944 r. we Włoszech.

Autor, z zawodu dziennikarz, jeszcze przed wojną opublikował (pod pseudonimem Jacek Brzezina) kilka powieści sensacyjnych. Po 35 latach włóczęgi po świecie powrócił w 1969 r. do Polski. Pisze książki popularnonaukowe. Wydał już w Wydawnictwie Morskim "Skarby na dnie mórz" (1974), "Nie tylko trójkąt bermudzki" (1980). W przygotowaniu "Furie żywiołów morskich".

[Wydawnictwo Literackie, Kraków 1981]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz