Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3*3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2079 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Życie na trzy psy


Tytuł oryginalny A Three Dog Life

Autor Abigail Thomas
Dodane przez ♀silverraven ()
Forma powieść
Gatunek biografia/autobiografia
Rok pierwszego wydania 2006
Tagi biografia, miłość, paranoja, wypadek, małżeństwo, pies, autobiograficzna, autobiografia, biograficzna, poświęcenie
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Życie na trzy psy" to niezwykła opowieść o życiu małżeństwa, które pewnego dnia zostaje zburzone tragicznym wypadkiem. Rich doznaje ciężkiego urazu mózgu, w wyniku czego zaczyna cierpieć na paranoję, traci pamięć krótkotrwałą i zdolność do samodzielnej egzystencji. Jego żona - Abby, przyglądając się tak dramatycznie odmienionemu życiu, szuka odpowiedzi na pytanie o stopień, w jakim człowiek może się poświęcić dla drugiej osoby i odkrywa nowy wymiar miłości.

W towarzystwie ukochanych psów, które okazują się przyjaciółmi na dobre i na złe, stopniowo uświadamia sobie, jak wiele przyjemności mogą sprawić zwykłe czynności i pozornie błahe wydarzenia - niedoceniane drobiazgi, które tak naprawdę stanowią esencję życia.

Ta mądra, szczera i piękna książka ukazuje prawdę, którą Abigail poznawała przez pięć lat po wypadku męża. Czasem nie potrafimy doszukać się sensu w tragedii, ale możemy się postarać, by wykorzystać ją z pożytkiem.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-12-13
W zeszłym tygodniu, gdy usiłował zrozumieć ten świat, ale nie mógł znaleźć słów, by to wyrazić, przyszła z wizytą moja najmłodsza córka Catherine.
– Poznajesz mnie? – zagadnęła.
Spojrzał na nią bacznie i zapytał:
– Jesz polne myszy?
Uważałyśmy, że to dziwne pytanie, aż w końcu uprzytomniłam sobie, że pierwsze trzy litery jej imienia składają się na słowo „cat”. W tej ulotnej chwili zobaczyłam, jak poturbowany umysł próbuje złożyć się w całość i uruchomić synapsy. „Koza ma w pysku mnóstwo kamyków”, rzekł pewnego dnia Rich; nie zastanawiam się nad tym – niech pozostanie tajemnicą.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-12-13
Gdy przychodziły zimne noce,
australijscy aborygeni spali z psami,
żeby się ogrzać. Wyjątkowo zimną noc
nazywali nocą na trzy psy.
Wikipedia

[motto powieści]
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-12-13
Nie zmienia się tylko jedno: mój mąż miał wypadek. Wszystko inne się zmienia. Mój wnuk raz mnie potrzebuje, a raz nie. Moje dzieci utrzymują bliskie kontakty, a potem któreś z nich się odsuwa. Palę papierosy i rzucam palenie. Robię na drutach poncha, później kapelusze, szale, znowu kapelusze, przestaję robić na drutach i znowu zaczynam. Zegar tyka, jedna pora roku przechodzi w drugą, nocne niebo się przeobraża, lecz mój mąż ciągle jest w takim samym stanie, jego obrażenia są trwałe. On daje mi poczucie pewności. Sprawia, że błyszczę. Przy Richu mogę na siebie liczyć.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz